Nemcsak a címvédés, de az érem sem jött össze a lányoknak a vízilabda Európa-bajnokságon.

A házigazda Spanyolország pont olyan simán vert minket a bronzmeccsen, mint az első csoportkörben.

És most tényleg nem játszottunk jól, az első negyedben tele is szórták a kapunkat (5–1), a második nyolc percben már egészen úgy tűnt, hogy összeállt a védelem (csak 6–3-mal mentek szünetre a spanyolok), ám egy 4–0-ás harmadik harmadnál (10–3) már teljesen világossá vált, hogy a magyar válogatott teljesen elfogyott az Eb végére. Az utolsó nyolc percet hoztuk 3–2-re, de a vége így sem lett szép: 12–6-ra kikaptunk.