Zsinórban harmadik meccsét is megnyerte az Oklahoma, Boston duó, jelen pillanatban érik a Thunder-Celtics nagydöntő. NBA-csoda!

Leginkább az a meglepő, hogy az Oklahoma City Thunder átvette a vezetést, ugyanis az első két San Antonio-i mérkőzésen szemernyi sansza sem volt a győzelemre, sőt konkrétan tönkre verték Scott Brooks csapatát, aki halálsápadtan és tehetetlenül figyelte az övéi vergődését a parketten. Aztán otthon mégis bedarálta kétszer a Spurst, főleg a két kiegészítőember, védőspecialista, Sefolosha és Ibaka remeklésének köszönhetően. Tegnap visszatértek Texasba, ahol 17 mérkőzés óta senkitől sem kapott ki Greg Popovich együttese, és ebben már benne van a konferenciadöntő első két sikere is. A 2-2, vagyis az egyenlítés ellenére nem volt mitől berezelniük a rutinos fekete-fehéreknek, Duncanék azért láttak már ezt-azt a pályafutásuk során. Azonban a fiatalos hév, a tűz akkora lángra kapott, hogy ismét felperzselte a San Antoniót, vagy ha úgy tetszik, elhalkította őket a Mennydörgés.

Scott Brooks követte a "győztes taktikán, illetve felálláson ne változtass", annyira bekezdett a Thunder, hogy 14 is volt közte az első félidőben. Ezzel szemben Popovich beújított, Danny Green helyett az argentin Manu Ginóbili kezdett. Ez be is vált, az egyébként a világ egyik legjobb hatodik embere 34 pontot dobott  (közte 5 triplával), illetve kiosztott 7 gólpasszt és leszedett 6 lepattanót. Nem is rajta ment el a meccs, hanem egyrészt a 21 labdaeladáson, ami egyáltalán nem jellemző Duncanékre, másrészt, hogy a kispad-meccset az OKC nyerte - a híresen rövid Oklahoma 40-22-re verte a korábban majd 50 pontot átlagoló texasi cseréket. Parker 14 kísérletből csak öt ért célt, ezzel szemben Kevin Durant 19/10-et (27 pont), James Harden pedig 11/6-ot rakott össze (20 pont), utóbbi három triplát is elsüllyesztett, az utolsóval pedig eldöntötte a meccset, amikor kettőre feljött a Spurs. Durant 28.6 pontot átlagolt az öt meccsen, ha vele nem tudnak mit kezdeni, akkor...
Folytatás két nap múlva Oklahoma Cityben, ahol hazai győzelem esetén vége a sorozatnak és meglesz az első idei nagydöntős gárda!

Miamiban is csoda történt, aminek nem örültek a Heat szurkolói, az esélytelen Boston ugyanis a két hazai meccs után a AmericanAirlines Arenában is legyőzte a keleti esélyest. James hiába játszott ismét kiemelkedően és szórt 30 pontot, a Celtics ismét 90 ponton tartotta őket (91, 91, 90 az utolsó három meccsen), pedig most még Wade is kiemelkedően játszott (27 pont). Csakhogy más nem tett hozzá sokat, egyedül Udonis Haslem dicsérhető, aki összekapart 14 lepattanót. Chris Bosh újra játszhatott, 14 perc alatt 9 pont és 7 pattanó került a neve mellé, ám mégis rajta - illetve az őt pályára küldő Erik Spoelstrán - ment el a meccs: a két számjegyű előny akkor fogyott el, amikor Bosh azért érkezett a parkettre, hogy fogja meg az évek óta legjobb formáját mutató Kevin Garnettet. Nem sikerült, kettőre feljött a zöld-fehér alakulat. A második és a harmadik negyedet nagyon megnyomta a Boston.

Egy pontnyi bostoni fórral értek be a felek az utolsó percbe, és 52 másodperccel a végső dudaszó előtt Paul Pierce emelt rá egy hármast Jamesszel a nyakában, ami csont nélkül hullott a gyűrűbe. Eldőlt. Garnett (26 pont, 11 lepattanó) és Pierce (19 pont) nagyot játszott, Rondo pedig kiszolgálta őket (13 gólpassz). Két nap múlva pedig saját közönsége előtt lezárhatja a párharcot a Boston, az NBA történetének egyik legnagyobb csodáját végrehajtva. De ehhez azért még lesz egy-két szava Jamesnek és Wade-nek.