Az Asus ROG Zephyrus M16 nemcsak elegáns és szép, de bivalyerős is. Tökéletes játszótárs.

Sokan szeretik a gamer-laptopok finoman szólva is durva színvilágát, az sem baj, ha úgy néz ki, mint Las Vegas, csak hát azért akadnak olyanok is, akiknek ez már sok. Nem annyira erős a kínálat az igazán szép és elegáns gamer laptopok között, de a Zephyrus ROG M16 még egy nagyon erős kínálatból is kiemelkedne. Ez a gép ugyanis külsőre és belsőre is tökéletes, ha az embernek gamer laptop kell, akkor ne is nézzen másfelé, már ha ki tudja fizetni az árát.

A Zephyrus M16 letisztult formái bárkinek bejönnek. A hátlap visszafogott, egyenesen gyönyörű, a logo diszkréten lapul meg rajta, de a laptopot kinyitva sem csalódik az ember. A képernyő kávája pici, a billentyűzet egyszerű, de nagyszerű, a formavilág finoman lekerekített, de mégis markáns, erőt sugárzó.

Hardveresen pedig akár egy igazi atomerőművet is el lehet rejteni benne. Akár i9-11900H processzor és GeForce RTX 3070 is dorombolhat benne, ezzel a kombóval pedig még jó ideig el fog vinni a hátán… bármit. A súlya 2kg, ami ebben a kategóriában remek, hordozható, annak ellenére is, hogy azért nem mindig cipel magával az ember 16”-es gépeket. Ez a súly és ez a méret azonban egy ilyen hardverű gép esetében röhej.

A kijelző újfent elég durva, a 16:10 arányú, 2560x1600 felbontású panel önmagában is remek képet ad, de ha hozzávesszük, hogy 165Hz-es képfrissítésre képes, akkor az esport szó azonnal felvillan a jobb sarokban. Igen, ez már esportra nagyon is alkalmas tempó, sőt, talán kicsit túlzás is, de hát ne legyünk telhetetlenek, ha bírja a panel, akkor mindenkinek jó.

Gondolhatnád, hogy persze, de ha ennyire durva a teljesítmény, akkor olyan forró lesz a vas, hogy tojást is lehetne sütni rajta. De nem. A Zephyrus M16 ugyan nem jéghideg, de ahhoz képest, hogy lángolhatna, viszonylag hűvösen tudja tartani magát, ami elég jó teljesítmény. Persze meg lehet izzasztani bőven, de nehéz lesz.

A hang szokás szerint remek, hat hangszóró igyekszik megdolgozni azért, hogy elégedett lehess, de nyilván nem lehet helyettesíteni velük egy jó fülest, viszont ha nincs kéznél az a jó füles, akkor sincs nagy baj, sőt. Kétirányú zajszűrési technológiája már bizonyított, és a Hi-Res tanúsítvány sem csak dísznek van ott, és a dupla rezgéskioltós mélynyomó is egész szépen teszi a dolgát. Szóval jár a taps.

Csatlakozók terén sincs ok a panaszra, a Zephyrus M16 egy HDMI 2.0b, egy Thunderbolt 4, két USB 3.2 Gen2 (egy Type A és egy Type C), egy USB 3.2 Gen1 (Type A), egy Ethernet csatlakozó, de még egy jack dugónak is szorult hely rajta, ráadásul microSD-kártyaolvasó is van, ami aztán tényleg elégnek kell, hogy legyen.

Az üzemidő is remek, 6-7 órát simán kibír egy töltéssel, de állítólag 10 órát is ki lehet hozni a 90Wh-s akksiból. 30 perc alatt 50%-ra lehet felhúzni, ha esetleg nagy lenne a gond, és sietnél. Igazából nincs olyan pontja az M16-nak, amibe bele lehet kötni. Mindenféle munkavégzésre és játékra tökéletes, gyönyörű, nem annyira nehéz, hogy ne akard magaddal vinni.

Az ára viszont borsos, de hát ez várható is volt. Az alapmodellt i7-es processzorral és GeForce RTX 3060-nal 730 000 Ft körül lehet bezsákolni, ennyi pénzért viszont csúcsminőséget kap az ember. Ha fontos, hogy mennyire minőségi a laptop, amin játszol, akkor ne nagyon gondolkozz másban. A ROG Zephyrus M16-ban nem lehet csalódni.

További infókat itt találsz: ASUS ROG Zephyrus M16

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Ezzel a rejtett beállítással felgyorsíthatod az androidos telefonod

További cikkeink a témában