A tizenkét lövetű Centurion ágyú nagyjából úgy viselkedik, mint egy forgótáras pisztoly, és lényegében bármilyen támadás elhárítására alkalmas. Tony Stark elbújhat.

Az amerikai hadihajókon a '80-as évek óta a Phalanx nevű rakétaelhárító rendszert használják, a Chemring és a Raytheon által fejlesztett technológia viszont jóval fejlettebb annál: a Centurion a felszíni célok elleni rakéták elhárításán túl a rekétameghajtású lövedékekkel és az aknavetőkkel szemben is hatásos védelmet nyújt, az egymástól függetlenül, különböző lőszerekkel tölthető és egyenként kilőhető csöveknek köszönhetően pedig bármilyen támadás elhárítására alkalmas. Persze a beborulás ellen ez sem véd.

A rendszer másik nagy előnye, hogy kialakításából fakadóan bármilyen hadihajóra telepíthető a legkisebb naszádoktól a Nimitz-osztályú repülőgép-hordozókig (de talán még betonból épült hajókra is). Bár a prototípust szárazföldön már sikeresen tesztelték, arról egyelőre nincs hír, hogy az amerikaiak mikor fogják rendszeresíteni a technológiát.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

1973-ban több mint egy óráig tartott a teljes napfogyatkozás egy repülő utasainak

A Windows 11 néha olyan lassú, hogy az ember bottal verné szét, ha tudná

További cikkeink a témában
Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?
Hirdetés