Ha az "elfáradt a szemem, ezért mára abbahagyom a munkát" kifogás valaha is működött volna, akkor soha nem ajánlanánk egy olyan szemüveget, amiben gyakorlatilag sosem fog elfáradni a szemed, de mivel a monitor hosszútávú bámulásának jutalma általában nem a jól megérdemelt egy hónapos szabi, hanem az egyre vörösödő szem és a másodpercenkénti pislogás, ezért a Gunnar Interceptnél jobb dolog nem is történhetne azokkal, akik a fél életüket a monitor előtt töltik.

Hogy mi a Gunnar Intercept? Röviden egy játékosoknak, dizájnereknek, és mindenféle hivatásos monitorbámulóknak kifejlesztett szemüveg, ami szinte nullára redukálja a képernyő nézéséből fakadó kellemetlenségeket. A pislogást azért nem érdemes miatta teljesen abbahagyni, mint ahogy a légzést vagy az anyagcsere funkciók fenntartását sem, de az biztos, hogy nyolc óra munka után még sosem éreztem annyira frissnek a szemeimet, mint amikor a gémer szemüvegben dolgoztam.

Mit tud egy jó gémer szemüveg?

Hát először is azt tudja, hogy nem nézel ki benne gémernek, legalább is olyannak biztos nem, aki a barátnőjét internet kávézóba viszi az évfordulójukon. Ehelyett az Intercept annyira divatos, hogy ha éppen nincs kéznél az Oakley, akkor simán lecsörtethetsz vele a Balaton Soundra jolózni. Vagy mondjuk bemehetsz benne egy belvárosi étterembe, és egyáltalán nem néznek hülyének. Egyáltalán nem.

Egyáltalán. Nem.

Van azért, amire ez a szemüveg sem képes:

  • 35 grammos tömegével csapnivaló papírnehezék.

Cserébe alig veszed észre, hogy a fejeden van, ami nem hátrány egy olyan szemüveg esetében, amelyet kifejezetten hosszú távú használatra terveztek.

  • Teljesen esélytelenül próbálod meg benne titokban stírölni a lányokat.

Az átlátszó lencsék miatt kénytelen leszel coming outolni, és bevallani a szüleidnek, hogy a nőket szereted, de ha ezzel megvagy, akkor jó lesz neked, hiszen a széles lencsék olyan nagy látóteret biztosítanak, amivel nyugodtan nézelődhetsz jobbra-balra.

  • És azt sem tudja elintézni, hogy a szalvétát ne a gyros alá csomagolják, ami kapásból 50%-os teljesítményromlást idéz elő a szalvétánál. Tanuljátok már meg.

Na de akkor mégis mire jó egy ilyen szemüveg?

A saját tapasztalat annyi, hogy a nap végére, vagyis nagyjából nyolc óra folyamatos monitorbámulás után nem éreztem semmit. Se fejfájást, se viszketést, se azt, hogy de jó lenne végre becsukni a szememet és soha többé nem nyitni ki. Gondolom, egy gémer szemüvegtől ez a legtöbb, amit remélhetünk, azt viszont nem is gondolnánk, hogy ehhez a "semmihez" mennyi mindennek kell egyszerre teljesülnie.

  • Egyrészt ugye ott van a lencse, ami nem csak a kiszáradástól védi a szemedet, de segít a fókuszálásban és a visszatükröződést is minimálisra redukálja.
  • A kellemes, halványsárga szín csökkenti a mesterséges világításból fakadó irritációt, és nem mellesleg olyan permanens sunshine&happiness hagulatot teremt, hogy még azután sem tudod igazán rosszul érezni magadat, ha zsinórban harmadszor mákolnak fejbe Counter-Strike-ban.
  • A különleges lencsék emellett növelik a kontrasztot, és egy kicsit nagyítanak is, így az Intercept nem csak a monitor nézését, hanem úgy unblock a nézést emeli egy minőségi kategóriával feljebb.
  • Emellé jön még a keret különleges kialakítása, ami egyrészt annyira strapabíró, hogy nyugodtan kinevezheted boxzsáknak a billentyűzet helyett, másrészt egyáltalán nem terheli az orrnyergedet, így a viselése órák múltán sem válik kellemetlenné.

Nem rontja el a vérképedet

Mint a legtöbb jó dolog, a Gunnar Intercept sem olcsó: a Pixelnél huszonötezer forintért tudod megvásárolni, ami elsőre soknak tűnhet, de valójában csak arról kell döntened, hogy ezt a pénzt fejfájás-csillapítókra és szemcseppre akarod költeni, vagy inkább egy divatos szemüvegre, ami megkímél ezektől a kellemetlenségektől. És az Algopyrinnel ellentétben a vérképedet sem rontja el. Ez azért megkönnyíti a választást.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Összedőlt egy 2,5 kilométeres baltimore-i híd, miután nekiment egy konténerszállító hajó

A középkategória csúcsa – kipróbáltuk a Redmi Note 13 Pro+ 5G-t

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés