Filozófiai kérdés: mi történik, ha a fémet, amiről lepattan a víz, beledobjuk a tengerbe? Ezt egyelőre nem tudjuk kipróbálni, de egy olyan laptopot azért el tudnánk képzelni, aminek a borítása teljes egészében ebből a csodaanyagból készül.

A Rochesteri Egyetem nem annyira brit tudósai (élükön Chunlei Guóval) olyan fémet fejlesztettek ki, amely annyira taszítja a vizet, hogy a folyadék gumilabda-szerűen pattog a felületén. Az eddig ismert kémiai eljárásokkal szemben ezt úgy sikerült elérniük, hogy lézerrel nanostruktúrákat hoztak létre a fém felületén, ami azt jelenti, hogy az anyag az idő múlásával sem veszít a víztaszító képességéből.

A szuper hidrofóbikus anyag felhasználási lehetőségei szinte kimeríthetetlenek, és számos területen hozhat valódi áttörést: használatával például megoldható lenne a repülőgépek szárnyának jegesedési problémái, a vízhiánnyal küzdő harmadik világbeli országokban pedig az ivóvíz visszanyerésének hatékonyságát lehetne vele növelni. És akkor még nem is beszéltünk a szórakoztató elektronikáról vagy a konyhai eszközökről, amelyek szintén sokat profitálhatnak majd a technológiából.

Mi csak azt reméljük, hogy a piszoárokat nem készülnek forradalmasítani vele.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Ezzel a rejtett beállítással felgyorsíthatod az androidos telefonod

További cikkeink a témában