És nem is az amcsik vagy az oroszok csinálták a műsort, hanem a kínaiak, akiket most nagyon érdekel a Földhöz legközelebb eső égitest.

A Csang'e–3 űrszonda magyar idő szerint délután negyed háromkor landolt a Hold felszínén, fedélzetén a Yutu holdjáróval, amely a következő hónapokban ásványokat és felszíni mintákat fog elemezni a Hold egyik feltérképezetlen területén, a Szivárvány-öbölben. Emellett egy teleszkópot is felállít, amivel majd a Föld magnetoszféráját fogják figyelgetni a szorgos kínai tudósok.

A Yutu egyébként nem éppen egy Ferrari, hiszen a napenergiával működő hatkerekű jármű mindössze kétszáz métert tud megtenni óránként, és jóval kisebb, mint például az amerikai asztronauták által használt, magyar tervezésű holdjáró.

A sikeres holdraszállás csak az első lépés a kínai Hold-programban, akik a következő fázisban olyan szondát küldenének az égitestre, amely vissza is tud térni a Földre, az ott talált ásványokkal és kőzetekkel megpakolva. A tervek szerint erre még 2020 előtt sor kerülhet, ami után legkésőbb 2030-ig jöhet az emberes holdraszállás is.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Ezzel a rejtett beállítással felgyorsíthatod az androidos telefonod

További cikkeink a témában