A Greenwichi Királyi Obszervatórium minden évben meghirdeti az Év Asztrofotósa pályázatot, amire a világ legjobb csillagászati fotói érkeznek be a világ minden tájáról. Éppen ezért kiemelkedő eredmény, hogy idén két magyar fotós munkáját is díjazták, akik közül Szémár Ferenc "Cirkumpoláris" című képe az első helyet szerezte meg az "Égi tájkép" kategóriában.

A Galyatetőről készült kép igazi különlegességét az adja, hogy rendkívül hosszú expozíciós idővel, hónapokon keresztül készült, így tökéletesen nyomon követhetjük rajta az Androméda csillagkép gamma jelű csillagának, az Almach-nak az útját.

A másik magyar díjazott Francsics László, aki a "Holdfelvételek" kategóriában lett harmadik "A sötét oldal" című képével.

Az Év Asztrofotósa díjat egyébként egy amerikai fotós, Brad Goldpaint kapta a "Lélekemelkedés" című munkájáért, ami vitán felül tökéletes alkotás: a fotón egyszerre látszik az Androméda-köd (balra) és a Tejút (jobbra), na meg persze a Hold és Utah holdfényben úszó, bámulatos sziklái is.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Összedőlt egy 2,5 kilométeres baltimore-i híd, miután nekiment egy konténerszállító hajó

A középkategória csúcsa – kipróbáltuk a Redmi Note 13 Pro+ 5G-t

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés