Ezt ígérik ausztrál kutatók, akik a forradalmi módszert már sikerrel tesztelték kétszáz emberen.

A rákdiagnosztikát jelentősen leegyszerűsítő eljárás az első kísérleteken 90%-os pontossággal működött - ha a módszer a szélesebb körű klinikai teszteken is ennyire megbízhatónak bizonyul, az hatalmas áttörést hozhat a rák korai felismerésében, így a rákos betegek gyógyításában is.

A módszer alapját az adja, hogy a kutatók rájöttek, hogy a rákos és az egészséges sejtek DNS-e eltérő módon kapcsolódik a fémes felületekhez, ennek segítségével pedig kifejlesztettek egy olyan tesztet, ami elszíneződik, amennyiben a véráramban nem találhatók meg a rák nyomai.

Matt Trau, a Queenslandi Egyetem kutatója szerint egy olcsó és könnyen hordozható eszközről van szó, ami akár mobiltelefonnal is használható, vagyis elképzelhető, hogy hamarosan a rákdiagnosztizálás is annyira gyorsan és egyszerűen elvégezhető lesz mindenki számára, mint mondjuk a vércukorszint mérése vagy a terhességi teszt.

(Forrás: Index.hu, Fotó: Torange.biz)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

„Ez a futás nemcsak a testünknek, a lelkünknek is jót tesz!” – Dupla körös futásokkal és kibővült charity programmal jön az NN Ultrabalaton

Másodpercenként 31 ezer mikrocsip készül a világban – de hogyan?

Kiderült, hogyan nyerhetik vissza szaglásukat és ízlelésüket azok, akik a koronavírus miatt elvesztették