Könnyedén lerázhatod a kellemetlen hívókat, offline is használhatod a Google Mapset, és az e-mailjeid csekkolásához sem kell feloldanod a képernyőzárat, ha ismered ezt a néhány hasznos trükköt.

Küldd egyenesen a hangpostára a kellemetlen hívásokat

Nem kell magyarázkodnod, mindenkivel előfordul, hogy nem szeretne szóba állni a volt csajával, anyósával vagy a NAV-val, és természetesen teljesen normális dolognak számít, ha nem szívesen veszed fel a telefont, amikor a főnököd keres. Ilyenkor ugye általában jön a feszült várakozás a telefont bámulva, hogy mikor unja már meg, de ez az egész elkerülhető, ha a hívásokat azonnal átirányítod a hangpostára.

Hogyan működik? A telefonkönyvben válaszd ki a kívánt névjegyet, lépj be a szerkesztésbe (ceruza ikon), majd a jobb felső sarokban a menübe (három egymás alatti pont), és pipáld be a "Minden hívás a hangpostára" opciót. Problem solved.

Használd a Google Mapset offline

Vannak helyek a világban, ahol előbb szerzel magadnak tevét vagy Kalasnyikovot, mint egy netes adatforgalmat is tartalmazó SIM-kártyát, és szerencsétlen módon ezek a helyek elég nagy átfedésben vannak azokkal, ahol egy percnyi adatroaming finanszírozásához minimum el kell adnod a kéródat. Ilyenkor azért jól jönne, ha a Google Mapsről előre leölthetnéd a szükséges térképeket, amiket aztán adatkapcsolat nélkül is nézegethetnél a telefonodon. A jó hír, hogy megteheted.

Hogyan működik? A Google Mapsben válaszd ki a kívánt területet, majd a keresőbe írd be, hogy "ok maps", és a program máris gyorsítótárazza a térkép aktuális részletét, amelyet ezek után offline is elérhetsz. A rossz hír, hogy Magyarország térképénél ez a funkció pont le van tiltva, de a többség úgyis valószínűleg akkor veszi hasznát ennek a fícsörnek, ha külföldre utazik.

Widgetek elhelyezése a lezárt képernyőn

Nyilván senki sem halt még bele abba, hogy fel kellett oldania a telefon képernyőzárát, de ha naponta több tucatszor kell megcsinálnod, az azért annyira nem kellemes... és nem is szükséges.

Hogyan működik? A lezárt képernyőn balra lapozva egy négyzetben látható plusz jel jelenik meg, amelyre rákattintva widgeteket pakolhatsz ki a nyitóképernyőre, így az e-mailjeidet, a határidőnaplódat, vagy akár az aktuális időjárást úgy is tudod csekkolni, hogy nem oldod fel a billentyűzárat.

Animációk felgyorsítása

Ez főleg azoknak szól, akiknek a telefonja szokott lassulni (vagyis mindenkinek).

Hogyan működik? A Beállításokban lépj be A telefonról menübe, ennek az alján pedig nyomj hétszer egymás után a Buildszámra. Ha visszamész a menübe, megtalálod a Fejlesztői lehetőségeket, itt pedig az Ablakanimáció és az Áttűnési animáció méretét csökkentve (0,5-szörösre vagy 0-ra) kicsit gyorsíthatsz az ablakok megnyitásának sebességén. Próbáld ki, mit csinál a tízszeres beállítás, és rögtön érteni fogod, mire jó.

Weboldalak átküldése számítógépről telefonra egy kattintással

Ha a számítógépedet és a telefonodat is szoktad netezésre használni, akkor nagyon hasznosnak fogod találni a Google Chrome to Phone alkalmazást, amivel a gépeden böngészett weboldalakat küldheted át egy kattintással a telefonodra. Hogy mire jó, azt valószínűleg mindenki érti, aki küldött már át levélben saját magának linket.

Hogyan működik? A Chrome to Phone-t először a gépeden található Chrome böngészőhöz kell telepíteni innen, majd ha ezzel megvagy, akkor jöhet a mobilos alkalmazás. Ezt Magyarországon egyelőre a Google Playből nem fogod tudni letölteni, de ezen az oldalon szerencsére elérhető (ha nem engedi telepíteni, akkor a telefon biztonsági beállításai között engedélyezni kell az ismeretlen forrásokat). Ezután csak kiválasztod a megfelelő Google-fiókot, és máris küldheted a linkeket orrba-szájba.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Zöld akkumulátort fejlesztenek Bécsben

Összedőlt egy 2,5 kilométeres baltimore-i híd, miután nekiment egy konténerszállító hajó

További cikkeink a témában
Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?
Hirdetés