Nézőpont kérdése, hogy a Runcible egy okos zsebóra vagy egy kerek okostelefon - egy kicsit ez is, egy kicsit az is, meg egy kicsit a betépett haverod is, aki azt mondogatja, hogy "nyugi van haver, minden el lesz intézve... de majd később".

A Runcible úgy kezdődik, mint minden tisztességes okosizé: van rajta egy Firefox oprendszer, érintőképernyő, SIM-kártya foglalat, kamera a hátlapon... aztán, mint egy jó horrorfilmben, szépen lassan elkezdődnek a furcsaságok.

Például lehet vele telefonálni, sőt, téged is kereshetnek, de csak a tizenkét kiválasztott kontakt, a többi érdeklődőre a Runcible finoman rávágja a hangpostát, mert nehogy már mindenki neked sírjon, amikor te éppen az óráddal lazulsz.

Facebook? Twitter? Insta? Persze, van, csak éppen a Runcible magasról tesz rá, hogy neked üzeneted jött vagy lájkoltak vagy retweeteltek, ehelyett a háttérben jegyzetelgeti az eseményeket, és a képernyőn megjelenő kék (Facebook), barna (Instagram) és sötétkék (Twitter) körök nagyságával jelzi, hogy talán ideje lenne ránézned a fiókodra, vagy ne is fáraszd magad, mert nem történt semmi.

Útbaigazítást kérnél tőle? Oké, de azért számíts rá, hogy ez egy hosszú út lesz, mert a Runcible vérbeli idegenvezetőként nem a legcélirányosabban, hanem a legszebb útvonalon vezet el a célodhoz. Akkor is, ha csak a postára mennél.

Hogy a közönség mennyire lesz vevő a hiperlaza zsebórára, az még az idén ki fog derülni, nekünk mindenesetre az egyetlen dolog, ami annyira nem tetszik benne, az az ára. A hírek szerint a Runcible-ért 600 dollár körüli összeget kell majd fizetni, de szerintünk így is lesz, akinek megéri, hogy a vaskalapos okostelefonja helyett egy teljesen lelazult haver kísérgeti mindenhova.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?

Zöld akkumulátort fejlesztenek Bécsben

Összedőlt egy 2,5 kilométeres baltimore-i híd, miután nekiment egy konténerszállító hajó

További cikkeink a témában