Venezuela ismét hiperinflációval küzd. A Nemzetközi Valutaalap (IMF) becslése szerint a dél-amerikai országban az infláció elérheti akár az egymillió százalékot az év végéig. És hogy ez pontosan mit is jelent a valóságban?

Az egymillió százalékot talán úgy lehetne érzékeltetni, hogy körülbelül három-négynaponként duplázódnak az árak, tehát

ha valaki megkapja a fizetését hónap elején, akkor az öt nap múlva már csak a felét éri, a hó végére meg már alig valamit.

A venezuelai átlagfizetés ötmillió bolívar fölött van, ez 1 euró 40 centnek, azaz 500 forintnak felel meg. A legnagyobb bankjegy az 500 bolívaros, így hátizsáknyi pénzek kellenének egy bevásárláshoz, ha lehetne valamit kapni, de a legnagyobb probléma, hogy sokszor alapvető élelmiszerek sincsenek a boltokban. Venezuelában a teljes mértékben értéktelen papírpénzből táskákat, ruhákat varrnak és próbálják eladni kolumbiai pesóért a kolumbiai határon, hogy olyan pénzt kapjanak, amelyből tudnak vásárolni. Ugyanis a szomszédos országok valutáit fogadják el nem hivatalosan az üzletekben, hiszen ezeknek az értéke még mérhető.

A BoredPandán nemrég megjelent egy anyag, amelyen nagyon erős illusztrációkkal szemlélteti, hogy pontosan mennyi pénzre van szükségünk ahhoz, hogy húst, paradicsomot, répát vagy rizst, netán egy csomag vécépapírt vásárolhassunk Venezuelában:

Mondjuk Venezuela eddig sem volt álmaink országa:

Ezek jelenleg a világ legbiztonságosabb és legveszélyesebb országai

A közbiztonságot, az egészségügyi kockázatot, valamint a közúti balesetet számát is figyelembe vették.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Ez történik az asztronautákkal, amikor bekapcsolják az ISS hajtóműveit

További cikkeink a témában
Egy illat azoknak, akik nem ismerik a félelmet – NOVELLISTA Unique Wood
Hirdetés