Sean D. Tucker a műrepülés Muhammad Alija – az általa bemutatott trükkökhöz hasonlóra egy átlagos pilóta legfeljebb akkor lenne képes, ha nagyon csúnyán elrontana valamit.

Tucker bemutatói jellemzően olyan érzést ébresztenek a nézőben, mintha a pilóta éppen egy teljesen irányíthatatlanná vált gépet próbálna valahogy megmenteni – hasonló trükkökre egy átlagos pilóta legfeljebb akkor lenne képes, ha nagyon csúnyán elrontana valamit. Nem véletlen, hogy a veterán műrepülős 2008 óta a National Aviation Hall of Fame tagja, és lényegében az összes díjat megnyerte már, amit műrepülő-pilóta megnyerhet. A trükkjeit látva mondjuk azon sem csodálkoznánk nagyon, ha néhány díjat csak miatta alapítottak volna.

Mielőtt még elindulnál Budaörsre, hogy te is kipróbáld a hajmeresztő mutatványokat, azt azért érdemes tudnod, hogy Tucker madara nem egy átlagos műrepülő: a 400 lóerős Challenger III szárnyain a szokásos négy helyett nyolc csűrőlap van, a farkát pedig a nagy teljesítményű távirányítós repülőkről mintázták, tehát hagyományos géppel megpróbálva ugyanezeket a trükköket, az eredmény minden bizonnyal a Földdel való nagyon gyors találkozás lenne.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Hamarosan itt az új BMW X3

További cikkeink a témában