Ugye már nem meglepő, ha egy DJ pulton vagy egy live act show közben világító érintőképernyőket látni? Sok más területhez hasonlóan a zenekészítést is átformálták az Apple ketyeréi.

  1. 3 / 3

    Figure

    A svéd Proppellerhead csapat nem most kezdte az ipart. A PC-n és Macen is futó Reason programmal jócskán hozzájárultak az elektronikus zenekészítés alapjainak letételéhez. Habár a zenei applikációk terén kisebb játékosok már kijöttek pár nagyon is használható szoftverrel a tapogatható eszközökre, a svédek egy szenzációs felhasználói felület mögé pakolták mindazt, amit eddig kiokoskodtak. Igaz a Figure még nem éri el a Reason magaslatait - mivel megadott loopokkal és hangmintákkal dolgozhatunk, sajátot nem rakhatunk össze - de érezhető, hogy a Propellerhead nagyon is érti, hogy mi történik odakint. Utazol a metrón, előkapod a mobilodat, megírsz egy teljes dalt, majd megosztod az ismerőseiddel vagy egy kiadófőnökkel. Magas élet” a zenekészítés szerelmeseinek. A program használata a felületnek köszönhetően rém egyszerű. Megadott loopokat, basszus folyamokat, szinti szőnyegeket és dobtémákat pakolhatunk egymásra, modulálhatjuk őket és némi effektet is pakolhatunk rájuk, a három sávhoz pedig kapunk egy egyszerű keverőt is.

  2. 2 / 3

    Garageband

    Az Apple saját szoftverei mindig is szépek és okosak voltak, nincs ez másképp a Garagebandnél sem. Aprólékos gondossággal kidolgozott felhasználói felület és ragyogó funkciók teszik élvezetessé a zenekészítést. A Garageband inkább az akusztikus zenészeknek kínál mobil stúdió lehetőséget. Ha van otthon egy elektromos gitár, azt az iPad egy könnyű kiegészítő kábellel azonnal felvértezi a legjobb erősítőkkel és torzító pedálokkal. Akik még csak most kezdik a zenélést, azoknak megadott akkordok és loopok segítenek abban, hogy gyorsan élvezhető legyen a program használata. Természetesen a pro felhasználók már maguk rakhatják össze a melódiákat, amihez több híres zongorát, szintetizátort és híres gitárt sirathatnak meg. Ha pedig összejön a banda, akkor az iPadeket wifin összekötve indulhat is a jam session. Ugyanis egyszerre többen is zenélhettek, miközben az egyik iPad rögzíti a zenekar összes tagjának ügyködését. A kész alkotások persze ki is menthetők vagy megoszthatók a haverokkal.

  3. 1 / 3

    Tabletop

    A Tabletop valóban a professzionális mobil elektronikus zenekészítéshez jött létre. Aki még csak most ismerkedik a hasonló programokkal, annak rá kell szánnia az időt, hogy kiismerje magát az eszközök dzsungelében. Persze ez nem azt jelenti, hogy hozzá se kezdj, hiszen mint minden programnak, ennek is hasonló a felépítése társaihoz. Megtalálhatók a szintik, a dobgép, az effektek és egy szekvenszer is, amiben összepattinthatod a kész loopokat és egy teljes zenét kerekíthetsz ki, viszont itt nem találsz előre létrehozott hangfájlokat. A Tabletop már a kábelkötögetős megoldást választotta, vagyis annak érdekében, hogy a pro felhasználóknak szinte végtelen kombinációkat kínáljon az eszközök tekintetében, úgy csavarhatjuk a zsinórokat a hangszerek között, ahogy nekünk tetszik.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Ezzel a rejtett beállítással felgyorsíthatod az androidos telefonod

További cikkeink a témában