Az elképesztő teljesítménnyel érkező HP ProBook 450 G1 ideális választás azoknak, akiknek az irodán kívül is szükségük van egy megbízható, az asztali számítógépek teljesítményével rendelkező gépre, az üzleti notebookok extra funkcióiról  és az ebből adódó ár- és tömegnövekedésről  viszont szívesen lemondanának.

A Hewlett Packard laptopjai között az egyszerűbb vonalat képviselő 450 G1 egy igazi kaméleon, ugyanis a konfigurációs-skála a bárki számára megfizethető, i3 procival és Intel grafikus chippel felszerelt gépektől az egészen brutális, négymagos i7 procit és 16 GB RAM-ot felvonultató vasakig terjed. A gép több mint nyolcszáz különböző konfigurációban található meg a Mysoft kínálatában, amelyek között garantáltan mindenki megtalálja az igényeihez leginkább passzoló összeállítást.

A szerkesztőségben landoló gép gyakorlatilag a tápláléklánc csúcsán (vagy legalább is ahhoz nagyon közel) helyezkedik el, ám a 250 GB-os SSD, az érintésérzékeny kijelző hiánya és egyéb apróságok miatt az ára így is jó százötvenezer forinttal elmarad a legbrutálisabb, félmillió forintnál is drágább modellétől.

Külcsín

A gép külsőleg kellemesen letisztult, a meteoritszürke, tapintásra gumírozott műanyagra emlékeztető fedlap, a fém csuklótámasz, és a lekerekített szélek minőségi laptop benyomását keltik. Bár több mint két centis vastagságával a 450 G1 nem igazán egy ultrabook, ennek is megvan az előnye, hiszen a gép olyan brutális hűtést kapott, hogy még a legelszántabb nyüstölésre sem hajlandó elkezdeni melegedni. A notebook 37,5x25,62x2,28 centiméteres méreteivel és 2,26 kilogrammos tömegével éppen a kellemesen kompakt kategóriába esik, tehát a hordozhatóságára nem lehet panasz: a nehéz üzleti notebookokkal ellentétben a ProBook tényleg arra lett kitalálva, hogy cipekedés nélkül is bárhová magunkkal vihessük.

Pozitívum, hogy a gépben DisplayPort helyett az elterjedtebb HDMI-csatlakozót találunk, amely mellett a bal oldalon két 3.0-ás USB csati, VGA-kimenet és Ethernet-csatlakozó sorakoznak. Az ellentétes oldalra került a két darab 2.0-ás USB, a szabványos jack dugalj, a mikrofon-kimenet és a DVD-lejátszó, míg az SD memóriakártya slotját a notebook elején helyezték el.

Használhatóság

A 101 gombos, magyar kiosztású billentyűzet ugyan háttérvilágítással nem rendelkezik, cserébe vízálló, és a monitor felé való enyhe emelkedése miatt kifejezetten kényelmesen lehet rajta gépelni. Szintén jó benyomást kelt a gesztusirányítást is támogató touchpad, amelynek enyhén érdes felülete és könnyedén lenyomható gombjai az átlagosnál minőségibb megoldást tükröznek. A billentyűzet felett a power gombon kívül helyett kapott még két shortcut gomb is, az egyikkel a wifit kapcsolhatjuk ki/be, a másikkal pedig lenémíthatjuk a gépet.

Ahogy a méreteiből már sejthető, a 450 G1 egy közepes méretű, 15,6 colos kijelzővel érkezik, amely opcionálisan érintésérzékeny kivitelben is rendelhető. Az 1366x768-as panel képe tűéles, a betekintési szöge is elfogadható, a LED-es háttérvilágítás 200 nites fényereje pedig elegendő ahhoz, hogy ellenfényben se legyenek gondok a láthatósággal.

Teljesítmény

Négyszázezer forintért az ember már elég sokat vár egy laptoptól, és szerencsére a 450 G1 ebben a tekintetben egyáltalán nem okoz csalódást. A negyedik generációs, négymagos, maximum 3,2 GHz-es órajelen pörgő Intel Core i7-4702MQ 2.2 processzor mellé csomagalt 16 GB DDR3-as memórián és 2GB-os ATI Mobility Radeon HD8750M grafikus chipen még a legdurvább hardcore felhasználók sem fognak fogást találni, a gép minden helyzetben úgy muzsikál, mint egy álom. A kompromisszumok nélküli gyorsaságról a hagyományos merevlemezt teljesen felváltó SSD gondoskodik, amelyből a mi tesztpéldányunkba csak 250 GB került, de ha ez nem elég, akkor a gépet rendelhetjük 500 GB-os, vagy akár 1 TB-os háttértárral is.

Akkumulátor és adatkommunikáció

A brutális teljesítmény miatt üzemidőben nem vártunk csodákat a géptől, de a hatcellás, 47 WHr-es akkumulátor képes volt pozitív csalódást okozni, normál használat mellett akár nyolc–kilenc órás üzemidővel is bátran számolhatunk. A notebookra adatkommunikációs szempontból sem lehet panasz, hiszen a 4.0-ás Bluetooth mellett a 450 G1 opcionálisan HSPA+ vagy 4G LTE modemmel is rendelhető.

Biztosan sokan fogják örömmel nyugtázni, hogy a gép a 64 bites Windows 8 mellett Windows 7-tel is rendelhető, így azoknak is ideális választás, akik nem tudtak hozzászokni a Start menü hiányához vagy a csempés elrendezéshez.

Összegzés

Ahogy az eddigiekből már kiderült, a HP ProBook 450 G1 egy nagyon egyben lévő, megjelenésében is igényes kialakítású notebook, amely tökéletes személyre szabhatóságának köszönhetően sokak számára vonzó választás lehet. Az általunk is tesztelt gép a Mysofttól három év garanciával 430 ezer forintért vihető haza, ami nem kevés, de ezért a teljesítményért cserébe korrekt árazásnak számít.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Ezzel a rejtett beállítással felgyorsíthatod az androidos telefonod

További cikkeink a témában