Sokáig úgy tűnt, iksz lesz, de a végén nyert Szaúd-Arábia.

Általában, ha már két kieső találkozik, akkor van rá sansz, hogy totál unalomba fullad a meccs. Ebben az esetben ez nem történt meg az első félidőben, a két csapat egész élvezhető 45 percet produkált. A több helyzete egyértelműen Egyiptomnak volt, Szaúd-Arábia ma is a labdabirtoklós, veszélytelen arcát mutatta. Gólt viszont rúgott, igaz csak tizenegyesből, és két büntető kellett az egy gólhoz, de csak betaláltak a szaúdiak, így döntetlen volt a félidő.

Mo Szalah lőtte előnybe Egyiptomot, 0–1:

Aztán  Al-Muvallad egyenlíthetett volna, de a tizenegyesét védte a 45 éves El-Hadari kapus. Szaúd-Arábia azonban kapott még egy (ajándék)tizenegyest, és ezt már Al-Faradzs értékesítette, 1–1:

A második félidő már lötyögősebb volt, de nem maradt a döntetlen. Az utolsó másodpercekben a szaúdiak betaláltak, ezzel övék a csoport harmadik helye. 2–1, Al-Dossari: