A farmerdzseki idén ruhatárad egy ékes darabja lehet!
A megjelenés
A farmerdzseki azon ritka ruhadarabok egyike, amit felvéve könnyedén, minden erőlködés nélkül lehet macsó külsőd. Ha számodra eddig kérdéses volt, mennyire fog illeszkedni a ruhatárad többi részéhez, most megnyugodhatsz, ezek a kabátok jól mennek minden darabhoz. Azonban hozzá kell tennünk, hogy a dzseki tagadhatatlanul hétköznapi, utcai viselet, így ezt tartsd szem előtt, amikor fel akarod venni.
A farmer
Az első farmerből készült dzsekit a Levi’s gyártotta 1905-ben, és mint munkaruhát értékesítették a piacon. Érthető, hiszen kemény anyagával védte a hidegtől, a széltől és az esőtől a munkásokat. Az első darabok sötétkék farmerből készültek, ha a klasszikus szellemet szeretnéd megidézni, javasoljuk ezt a stílust.
A viselet legutóbb a ’90-es évek közepe táján élte - meglehetősen rövid - reneszánszát. Biztos emlékszel, akkoriban minden B-kategóriás nyomozós filmsorozat főszereplője ilyen dzsekikben feszített, ami alatt rendszerint egy flanel inget viselt. Tekintsd ezt negatív példának, annál is inkább, mert még ma is belefutni néhány ilyen esetbe, amik láttán úgy érzi magát az ember, mintha pár évtizedet visszarepült volna az időben.
Bélés
Talán ez a legnehezebb kérdés, amit tisztáznod kell magadban, ha vásárlásra kerül a sor. Minden bélés hozzátesz saját, egyedi karakteréből a kabát külsejéhez, ezért alaposan gondold át a döntést és úgy válaszd ki a számodra legmegfelelőbbet.
- Bélés nélkül: Divatos választás, amit már szűkített derékkal is készítenek. Ha szükséges, rétegesen is alá tudsz öltözni, mégsem tűnsz majd benne többnek valódi súlyodnál.
- Flanel bélés: Igazi favágó stílust kölcsönöz viselőjének. Ha a rusztikus megjelenésre utazol, ebben biztos a siker, emellett hűvösebb estékre is tökéletes választás.
- Báránybőr bélés: Mind közül a legférfiasabb darab, annak összes előnyével és hátrányával. A bélés igazán praktikus egy-egy hidegebb napon, de az összbenyomás is számít, ami ebben az esetben egy turnéján lévő country énekeséhez áll a legközelebb.
Fazon
Amikor a fazonon töprengsz, tartsd szem előtt, hogy lényegében ez határoz meg mindent. Fiatalos megjelenéshez a szűkített fazon a legmegfelelőbb, de ha a country-boy külsőt jobban kultiválod, keress egy klasszikus fazont és szerezz be néhány kockás inget. A lényeg, hogy jól érezd magad benne, az igényeidnek megfeleljen, hiszen ez a viselet inkább a praktikumról szól.
Öt egyszerű tipp
- Sose duplázz: ha farmerdzsekit viselsz, semmiképp se párosítsd azt egy farmer inggel!
- Sose viselj a kabáthoz rövidnadrágot! Ez alól nincs kivétel.
- Egy vászonnadrággal és egy fehér inggel ideális hétköznapi viselet bármilyen munkahelyen.
- Ha sokáig meg szeretnéd őrizni kabátod színét és fazonja jellegét, mindenképp úgy tisztítsd, mint azt egy nadrág esetén tennéd. Forró vizes mosás után egy kicsit összemehet, de a felvéve tágul.
- Bármennyire is szereted a dzsekidet, ne viseld túl gyakran, különben könnyen te lehetsz a „farmerdzsekis srác”, ami valljuk be, nem a legmenőbb munkahelyi becenév.
Variációk farmerdzsekire
Viseld, mint zakót: Ha olyan kreatív helyen dolgozol, mint például egy reklámügynökség, nyugodtan vedd fel egy inggel és egy nyakkendővel kedvenc dzsekid! Nem túl formális, mégis elegáns külsőt kölcsönöz majd számodra.
Városi rocker: Springsteentől Cobainig, számos zenész kedvenc viselete volt a farmerkabát, mindig is hordozott némi lázadó jelleget ez a ruhadarab. Egy slim nadrággal, és egy fekete bőr cipővel könnyen elérheted ezt a külsőt, a hamisítatlan rock-sztár attitűdért azonban ennél többet kell dolgozni.
Rétegezni jó: Ne félj kreatívan bánni a ruhák rétegezésével! Nagyszerű dolog a textúrákkal kontrasztot vinni az öltözködésbe. Viseld dzsekid egy kötött pulcsi felett, és vegyél fel még egy világos zakót! A végeredmény egy kényelmes városi szett, ami ráadásul melegen is tart egész nap.
A következő oldalon féltucat farmerkabátot találsz, lapozz értük!
Topman Aztec Collar Denim Western £50