A budapesti vb-n berobbanó Milák Kristóf uralta a junior úszó vb-t, összesen négy aranyat nyert.

Az utolsó napon a 200 pillangót húzta be, 1:53,87-et úszott, ezzel a hazai világbajnokságon harmadik lett volna – Budapesten nem indult ebben a számban, mert a szabályok szerint csak két magyar versenyezhetett, Cseh László második, Kenderi Tamás negyedik lett. Vagyis 200 pillangón elég komoly versengés lesz a következő években.

Milák összesen négy aranyat nyert, ezzel ő a vb legeredményesebb férfi úszója. A magyar csapat öt első helyet, nyolc másodikat, három harmadikat szerzett, amivel a legeredményesebb európai ország vagyunk. Ami elég nagy dolog, figyelembe véve, hogy korábban még nem volt egyetlen aranyunk sem.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Mutatjuk, hogyan vásárolj a dm-ben úgy, mint egy profi

„Ez a futás nemcsak a testünknek, a lelkünknek is jót tesz!” – Dupla körös futásokkal és kibővült charity programmal jön az NN Ultrabalaton

A futás nem csak a rekortánpályán kezdődik! Íme az NN Ultrabalaton két magyar ultrafutójának edzéstippjei

További cikkeink a témában