Akkorát szakadt le az ég, hogy a futam előtt közvetlenül kell megtartani az időmérőt.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is!

Már korábban írtunk arról, mekkora ítéletidő várható Austinban, azonban azt még mi sem sejtettük akkor, hogy olyan súlyos lesz a szombati nap, hogy el kell halasztani az időmérőt.

A szombati időmérőn nagyon sokat vártak a pályabírók arra, hogy végre kitisztuljon az ég, vagy legalábbis kevesebb csapadék essen, azonban az égiek nem így akarták, és lehetetlen volt megtartani a kvalifikációt. A hatalmas esőzés miatt nem hogy versenyezni nem tudtak az autók egymással, de még a pályára kigurulni se nagyon.

Az időjárás miatt már a pénteki második szabadedzést is törölni kellett, a szombat reggeli harmadik szabadedzést meg teljesen extrém körülmények tartották meg, a pilóták folyamatosan az aquaplaning jelenséggel küszködtek.

Habár az időjárásjelentések szerint reggel is várható csapadék, ezt már sokkal lightosabbra saccolják, amilyen körülmények között a pilóták tudnak értékelhető köröket futni.

Az időmérő edzést ezért vasárnap 9 órára tették át, ami azt jelenti, hogy nálunk délután háromkor láthatjuk kvalifikációt.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Panasonic kihozta a maximumot a kézipoggyászméretből

Antonelli elhúzhat az élen, miközben jön a Verstappen–Hamilton-csata: Így néz ki a monacói rajtrács

Egy ilyen őrült időmérő után szerinted ki nyeri a Monacói Nagydíjat? Szavazz!

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Idén tervezel külföldi nyaralást?
46% Igen
47% Nem
7% Már voltam idén külföldön nyaralni