Elon Musk talán még nem gondolt rá, hogy kombit is kellene építenie a Teslából, hiszen a Model S csomagtartója egyébként is hatalmas. De a kutyáknak már nem elég tágas, és ezért bízott meg ennek az autónak a tulajdonosa egy műhelyt, hogy alakítsa át kombivá.

Phil Hayton terveiről már meséltünk, a Tesla Model S tulajdonosa azért keresett meg egy céget azzal, hogy építsék kombivá az elektromos autóját, mert addig is csak egy Land Roverrel tudta szállítani a kedvenc kutyáit. A norfolki Qwest műhelyében először méretarányos makettet készítettek a Model S Shooting Brake modellből, majd a valóságban is belevágtak a Tesla karosszériájába.

Most készültek el az autóval, az eredmény pedig olyan meggyőző lett, hogy akár sorozatban is gyárthatnák. A Shooting Brake megőrizte a Model S sportos és áramvonalas vonalvezetését, de a hátuljában sokkal nagyobb a hely, akár csomagok, akár kutyák szállításáról van szó. Sőt, mivel a teljes hátsó része szénszálas anyagból készült, ezért 12 kilogrammal könnyebb is lett az autó.

Nem tudni, hogy mennyibe került az átalakítás, de azt igen, hogy a P90D kivitelű, vagyis korábban csúcsmodellnek számító Model S még kombiként is képes 2,8 másodperc alatt gyorsulni százra. Az autót már megjáratták a brit vidéken, de a hivatalos premierje még hátravan, csak a londoni autószalonon leplezik le májusban. A kutyák mindenesetre már belakták a hátulját.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Ez most a legérettebb Honda SUV? Ilyen a ZR-V hosszabb használat után

Teljesen kiakadtak a rajongók az F1-pilóták hivatalos közös fotójától

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hány éve dolgozol a jelenlegi munkahelyeden?
7% Kevesebb mint egy éve
17% 1-3 éve
21% 4-7 éve
13% 8-10 éve
42% +10 éve
A kreatívok új aranykora: mutatjuk, hogyan törhetsz ki itthonról világszínpadra
Hirdetés