Nem hagytál ki semmit, ha nem láttad az Olaszország–Svédország meccset, de tényleg! Na jó, egy gólról lemaradtál volna, de ennyi.

E-csoport

A svédek az írek elleni szenvedéssel és döntetlennel kezdtek, az olaszok pedig miután átaludtak egy félidőt megnyerték a csoport rangadóját a belgák ellen.

Az első félidőben a svédek domináltak, egész pofás akciókat vezettek, védelmüket meg egészen feltolták. Bár Ibráék komolyabb helyzetekig nem jutottak, ez a játék nagyon nem feküdt a rettentően pontatlanul játszó olaszoknak, akik gyakran beszorultak a saját térfelükre/tizenhatosukhoz. Ha végre sikerült valahogy kijönniük belőle, akkor is inkább ívelgettek, amivel túl sok veszélyt nem jelentettek a svéd kapura. Konkrétan nem volt gólhelyzetük. Nagyon kéne egy gól, hogy nézhető legyen ez a meccs.

A második félidő pont ugyanolyan volt, mint az első, talán az olaszok kicsit jobban előre merészkedtek, de ennyi. A második 45 perc első felében inkább a svédek próbálkoztak, de mérsékelten voltak veszélyesek a kapu előtt, a hajrát pedig az olaszok húzták meg. Bár meccslabdája mindkét csapatnak volt, de Ibra képes volt 1 méterről fölé(!) rúgni a labdát, a másik oldalon meg Parolo fejelt 7 méterről egy brutálisat kapufát.

Aztán jött a hideg zuhany, mármint a svédek szempontjából az volt, a 88. percben Eder két ember között elment és 16-ról kilőtte jobb alsót (1–0):

A svédeknek nem volt kaput eltaláló lövése az írek ellen, és az olaszok ellen is csak egy jött össze, így még az is csoda, hogy van egy pontjuk. Az olaszok hat ponttal már biztos továbbjutók:

Olaszország: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini – Candreva, Parolo, De Rossi (Motta, 74.), Giaccherini, Florenzi – Pelle (Zaza, 60.), Eder

SvédországIsaksson – E. Johansson, Lindelöf, Granqvist, M. Olsson – S. Larsson, Ekdal (Lewicki, 79.), Källström, Forsberg (Durmaz, 79.) – Ibrahimovic, Guidetti (Berg, 85.)

Olaszország–Svédország 1–0 (0–0)
Gól: Eder (88.)

(Fotó: AFP)

Amúgy a magyarok Eb-győzelméért meg 150-szeres pénzt fizetnek, egy százast megér, nem?

Milyen kutyatápot vegyél, ami a kutyádnak és a pénztárcádnak is jó?