Kétszer olyan szennyezett, mint a vízfelszín.

Az ausztrál kormány tudományos ügynökségének (CSIRO) szakemberei a világon elsőként szolgáltak pontos becsléssel arról, hogy globálisan mekkora mennyiségű mikroműanyag van a tengerfenéken. Ehhez a kutatók egy robot tengeralattjáró segítségével gyűjtöttek be mintákat a kontinens déli partvidékétől távol eső területekről, majd a kapott adatokat a világszerte készített hasonló vizsgálatok adataival vetették össze, így jutottak arra a megállapításra, hogy

világszerte mintegy 14 millió tonna mikroműanyag hever az óceánok fenekén, ami 25-szöröse a korábbi mélytengeri tanulmányokban mért mennyiségnek, és ami azt jelenti, hogy az óceánfenék kétszer olyan szennyezett, mint a vízfelszín.

A tanulmány vezető szerzője, Justine Barrett elmondta, hogy az óceánba kerülő műanyaghulladék mikroműanyagokká bomlik le, „az eredmények azt mutatják, hogy a mikroműanyagok lesüllyednek az óceánfenékre”.

Eközben...

Létrehoztak egy szuperanyagot, ami hatszor gyorsabban bontja le a műanyagot

A kutatók is meglepődtek az eredményen, ugyanakkor szerintük ez csak rész siker az egyik legjelentősebb környezeti probléma ellen vívott harcban.

(Forrás: The Guardian, MTI, fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Nincs időm sportolni, de le akarok fogyni gyorsan! Hogy lehet ezt?

Mondjuk, mitől nem fogsz idén sem lefogyni

A híres épületeik alapján felismered a városokat?

További cikkeink a témában