Marlene Engelhorn egy igazságosabb adórendszerért küzd, rendhagyó módszerekkel.

Marlene Engelhorn évek óta küzd egy igazságosabb adórendszerért Ausztriában. Nemrég azonban egy váratlan figyelemfelkeltő eszközhöz jutott: egy komoly örökséghez.

A 31 éves nő egy vagyont örökölt a BASF vegyipari óriáscéget birtokló családjától, ezt a nagy kazal pénzt pedig most újraosztja. Engelhorn összehív egy polgári közgyűlést, ahol megtörténhet a szeánsz.

A 25 millió eurót azért lehet újraosztani, mert az állam ezt nem teszi meg. Azért van ennyi pénzem, mert nem adózik.

– mondta a sajtónak. – Azért van ez a pénzem, mert a kormány nem teljesítette azt a feladatát, hogy a vagyont úgy ossza el a társadalomban, hogy az ne kerüljön egyenlőtlenül az én kezembe, csak azért, mert ebben a világban élek, ebben a bizonyos családban, ezzel a vezetéknévvel.”

Az örökösnő évek óta szorgalmazza, hogy a kormány adóztassa meg ezt a pénzt, ám mivel Ausztriában nincs örökösödési vagy vagyonadó, alternatív megoldást keresett: egy tanács felállításával dönt a vagyon elosztásáról.

Az 50 személyből álló polgári közgyűlést kétlépcsős eljárással alakítják ki: tízezer levelet küldenek ki a lakosoknak, majd kiválasztanak 50 tagot és 15 póttagot. A választhatóság feltétele, hogy a tagok 16 évnél idősebbek legyenek, és reprezentatívak legyenek Ausztria lakosságára nézve.

A Guter Rat für Rückverteilung (jó tanács az újraelosztáshoz) nevű rögtönzött szervezet március és június között hat hétvégén át ülésezik majd, és javaslatokat dolgoz ki a vagyon elosztására.

Az örökösnő egyike annak a több mint 250 ultragazdagnak, akik a davosi Világgazdasági Fórumon magasabb vagyonadó bevezetésére szólították fel a világ vezetőit.

Marlene Engelhornnak nem lesz befolyása az elosztásra.

(Forrás: Euronews, fotó: illusztráció, tengr.ai)

Ez is érdekelhet:

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

További cikkeink a témában
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Hirdetés