A kelet-angliai Lupa Pizza tulajdonosai úgy döntöttek, hogy megálljt parancsolnak az ananászfeltétes gasztrobűnözésnek, és mostantól száz fontot (kb. 49 ezer forintot) kérnek el azoktól, akik ilyen feltéttel óhajtják tőlük a pizzát.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A pizzéria étlapján a következő vendégcsalogató szöveg olvasható:

„Igen, 100 fontért a tiéd lehet. Rendelj hozzá pezsgőt is! Gyerünk, te szörnyeteg!”

A pizzéria társtulajdonosa, Francis Wolf később elárulta azt, hogy az egész csak holmi szórakozásnak indult, és igen meglepte az, hogy az emberek mennyire felkapták az ügyet.

„Ezt az egészet csak simán viccesnek találtuk... Nyilván megosztó kérdés az, hogy az emberek szeretik-e az ananászt a pizzán, vagy sem. Személy szerint én egyáltalán nem”

– zárta rövidre a sztorit, és fejtette ki ars poeticáját a pizzatulaj, már ha az nem lett volna nyilvánvaló a százfontos feltétes promóból.

Azt nem tudjuk, hogy valójában mennyire állt jól átgondolt stratégia az egész mögött, vagy tényleg amolyan indulat- és vágyvezérelte fogd meg a söröm, kapják be most már az ananászos tököm jellegű volt ez a húzás, de a tény, hogy a sztori bejárta a brit és a kontinentális sajtót is, mindenképpen hatalmas siker az angol pizzériának.

Ezek is érdekelhetnek:

A dubaji csoki az új WC-papír

Megjelent a Lidlben is, de siess, mert hamarosan azt mondják: Vége van, Kicsi!

(Forrás: RNZ, Telegraph)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Erdőterápia a zuhany alatt, avagy ilyen a stílusos lelassulás a Balatonnál

Sportfotózás mobillal? Ezzel a Leica-kamerás Xiaomi-telefonnal bámulatos képeket lehet lőni

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Külföldi vagy hazai nyaralás?
43% Külföldi
24% Hazai
33% Idén egyik sem