Az úgynevezett étrend által bevitt koleszterinről van szó.

Az eddig elfogadott álláspont a magas koleszterintartalmú ételekkel kapcsolatban az volt, hogy növelik a szív- és érrendszer megbetegedések kockázatát. Egy amerikai kutatás, ami több mint 50 tanulmány összegzésével készült ezt az alaptézist kétségbe vonja.

Az Egyesült Államok szívbetegségekkel foglalkozó szervezete szerint érdemes különbséget tenni az étrend által bevitt koleszterinek és az emberi szervezet által termelt koleszterin között.

Sokáig azt hitték, hogy a magas koleszterintartalmú ételek nagyban növelik a szívbetegségek rizikóját, de az említett kutatások szoros összefüggést nem mutattak a koleszterin-dús táplálkozás és szívbetegségek kialakulása között.

Az étrend által bevitt koleszterin nem annyira veszélyes, mint ahogy gondoltuk, viszont a szervezet által termelt koleszterin továbbra is veszélyt jelent.

Nagy veszélyt jelentenek viszont a telített zsírsavak, amit mindenképp érdemes kerülni. Nagyon leegyszerűsítve: ha körültekintően fogyasztunk koleszterint, akkor a szervezetünk kevesebbet termel, így kevesebb lesz a testünk által termelt veszélyes koleszterin.

Azért a koleszterin-dús ételekkel továbbra is érdemes vigyázni, mert a legtöbb ilyen étel általában telített zsírokat is tartalmaz, ami viszont biztosan növeli az említett betegségek kockázatát.

(Digg; kiemelt kép: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

A SpaceX űrhajósainak azt mondták, valami feléjük tart, ezért azonnal vegyék fel a szkafandereiket

Egy ismeretlen tárgy volt az és olyan közel került, hogy nem lett volna idő kikerülni.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Itt az a Xiaomi, ami szembeszáll a csúcstelefonokkal

Így lettem villanyborotva-hívő – Braun S9 Pro+-teszt

Téli bőrápolás férfiaknak: miért van rá most jobban szükséged, mint valaha?

További cikkeink a témában
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Hirdetés