Az égitest déli sarka a cél.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az orosz űrügynökség újraindítja a Luna névre hallgató holdprogramját, a Luna–24 1976-ban hajtott végre sikeres küldetést az égitesten. A Luna–24 végül mintákkal tért vissza a Földre.

A Luna–25 feladata hasonló lenne, de ezúttal a Hold déli sarkára kellene leszállni.

írja a Futurism.

A Holdon egyébként is zord körülmények uralkodnak, a jeges déli oldalra küldetést vezetni meglehetősen bátor dolog. Az oroszok a Holdon jeges lerakódásokat és kőzeteket vizsgálnának, majd természetesen megpróbálnának mintákat is visszajuttatni a Földre.

A Hold felfedezése az űrkutatós szempontjából fontos mérföldkő lehet, az égitest rengeteg kiaknázatlan forrással, többek között vízzel is rendelkezhet.

A témában korábban itt írtunk:

Ha minden jól megy, a következő évtizedekben nem csak a Holdon fognak magyar Pulik szaladgálni

A NASA pályázatát megnyerő Puli Space Technologies igazgatójával az űrkutatás új aranykoráról, a Hold kéthetes éjszakáiról, a Marson repülő helikopterről és Elon Muskról is beszélgettünk. Interjú Dr. Pacher Tibor elméleti fizikussal.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott