Budapesten nincs unalmas hét, a mostanin például több mindent is átadtak a köznek, igaz, a Corvin Palace-ből egyelőre csak a homlokzatot.

Mozgalmas hetet zárt Budapest: a Blaha Lujza téren átadták a felújított Corvin Áruház régi-új homlokzatát, ami évtizedekig egy fémburkolat mögött lapult. Azért csak a homlokzatot, mert a felújított áruház csak augusztus végén nyit majd újra, Corvin Palace néven.

Az épület felújítása összesen mintegy nyolcmilliárd forintba kerül, amit a Corvin Áruház Kft. saját forrásból, illetve a Raiffeisen Bank finanszírozásával valósított meg. Ebből a homlokzat helyreállítására körülbelül egymilliárdba került.

Az épületben a közösségi terek mellett üzletek és irodák lesznek, az üzletek nagyobb része már bérbe van adva, az irodák többségéről még folynak a tárgyalások. A 16 ezer négyzetméternyi terület nagyjából fele lesz üzlet, a másik fele iroda.

Psota Irén és innováció

Pár kilométerrel arrébb, de még szintén Józsefvárosban, a Szigony utca és a Tömő utca találkozásánál a Futureal ingatlanfejlesztő kialakított egy, a nemzet színészéről, Psota Irénről elnevezett emlékparkot.

A lombos fákkal övezett tér középpontjában egy extra installáció áll: Psota Irén aláírása krómacélba öntve, amiről egy lebbenő színházi függönyre is asszociálhatunk.

A Baróthy Anna vezető tervező irányításával működő S39 Hybrid Design és Krauth Vera projektvezetése mellett megalkotott, Kelemen Zénó szobrászművész által kivitelezett, több mint 3,5 méter széles szobor vonzza a tekintetet, ám mégsem uralja a teret, inkább belesimul. A Corvin Sétányon az elmúlt években megjelent Gömböc, Dual és Triptichon szobrokat a Futureal előrelátóan úgy helyezte el a sétálóutcában, hogy szinte észrevétlenül tovább vezessék az arra járókat a Psota Irén emlékpark irányába.

És a Psota Irén emlékparkkal egyidőben a Corvin Innovation Campus nemrég átadott első üteme is egy légies, lendületes hatású installációval bővült, szintén az S39 Hybrid Design tervei által. A lobbyt és az irodaház belső kertjét egy különleges, a mennyezeten végighullámzó alkotás kapcsolja össze.

Az oszlopcsoportok körül dupla végtelenjel formában futó, vörösréz szalagokból álló szobor célja a két markánsan elkülönülő területet lágyabban összemosni úgy, hogy a monumentális pillérek és a mennyezet egyaránt új szerepet kapjanak.

Különleges kialakításuknak és rögzítésüknek köszönhetően a több mint 200 kiló össztömegű installáció szinte lebeg a hatalmas térben.

A Corvin Innovation Campus az egyik „legenergiahatékonyabb” (AA+ energetikai minősítésű) irodaépület itthon, többek közt az IBM Magyarország székhelye is.

A szinte teljesen érintésmentes megoldásokkal felszerelt, kilencszintes, fenntartható és emberközpontú irodaházat már az energiaköltség-érzékeny bérlők elvárásai szerint tervezték és építették.

A komplexumot a dolgozók egészségi állapotára és hangulatára pozitív hatást gyakorló szempontok szerint alakították ki, hogy megfeleljenek a legszigorúbb WELL és BREEAM minősítéseknek.

Már fejlesztik a Corvin Innovation Campus második ütemét is, a projekt részeként az épület körül futó Apáthy István utca is megújul: árnyas fasorral szegélyezett, kiszélesített járdát és modern lámpákat építenek egészen a Tömő utcáig.

(Fotók: Corvin Palace - MTI, Psota Irén Emlékpark, Corvin Innovation Campus - Futureal)

Ez is érdekelhet:

Karácsonyra emlékeztet a frissen átadott megálló, véget ért a 225 milliárdos metrófelújítás

Mától teljes vonalon közlekedik az ország legforgalmasabb vasútvonalának számító M3-as metró.

Támogatott és ajánlott tartalmaink
További cikkeink a témában
Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat
Hirdetés