Többször is megmutattuk már, hogy mennyire pofátlanul szemetelnek az emberek a világ különböző pontjain, de a figyelemfelhíváson túl már csak a jómodór is megköveteli, hogy a saját portánkon is sepregessünk legalább egy kicsit. Éppen ezért muszáj arról beszélnünk, hogy Magyarországon is mennyire szomorú és elképesztő a szeméthelyzet – ha eddig ez nem lett volna teljesen világos.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A hétvégén rendezték meg az I. Tisza-tavi PET-kupát, azzal a céllal, hogy a tó, pontosabban a Tiszafüredtől Kisköréig tartó túra 25 folyamkilométeres szakaszán a lehető legtöbb, tóban lévő szemetet gyűjtsék be – és ez sikerült is:

null

null

100 önkéntes 3 nap alatt közel 3000 kiló, azaz 3 tonna szemetet szedett össze és válogatott szét,

és egészen esélyes, hogy ennél még sokkal többet is be lehetne gyűjteni.

Szupercella

Tegnap este viharossá vált a válogatás és taposás.

Ne feledd:

 Magyarországon az ivóvíz minősége olyan, mintha csak palackozott ásványvizet innál.

Talán ez hasznos lehet számodra:

Ez a térkép megmutatja, hol töltik fel vízzel a palackodat ingyen

Hogy ne csak az egészségedet, de a környezetet is óvd!

(Forrás: Pet Kupa, Index, fotó: Pet Kupa)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
37% Argentína
18% Franciaország
11% Spanyolország
11% Anglia
1% Brazília
21% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés