Nincs időd nyugodtan enni, ezért csak kapkodva magadba tömöd a reggelit/ebédet/vacsorát. Mi baj lehet belőle, végül is eszel, energiát viszel, nem? Elmondjuk.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Japán kutatók egy ezer önkéntest felölő vizsgálatban öt éven keresztül tanulmányozták az alanyok étkezési szokásait. A kutatás során három csoport alakult ki:

  • a lassan,
  • a normálisan,
  • és a gyorsan étkezők.

A vizsgálat pedig kimutatta, hogy azok,

akik a lehető legidőtakarékosabban tolták be a falatokat, vagyis zabáltak, nagyobb eséllyel lettek túlsúlyosak, valamint a vércukor- és a koleszterinszintjük is kritikus értékeket mutatott.

A gyors étkezés ugyanis nem hagy elég időt az agynak ahhoz, hogy felfogja, eleget ettél.

Ezt még úgy és azzal is fokozhatod, ha nem az evésre koncentrálsz, mert közben péládul tévézel vagy a telefonodat nyomkodod.

A kutatás szerzője, Takajuki Jamadzsi szerint

azért érdemes rendesen megrágni és kiélvezni az ételt, mert így kisebb eséllyelk fogyasztasztöbbet, mint amennyire szükséged lenne,

Ennek viszont lehet, hogy örülni fogsz:

Káromkodni egészséges a szervezeted számára

Viszont ne vidd túlzásba, mert az a jótékony hatásának rovására mehet.

(Forrás / fotó: MH / Port.hu)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
21% Franciaország
16% Spanyolország
8% Anglia
5% Brazília
19% Egy másik válogatott