Míg nálunk a tél erőlködik, Dél-Afrika délnyugati területein nyár van, sőt, kánikula tombol, ráadásul annyira komoly, hogy Fokvárosnak három hónapra elegendő víztartaléka van.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Katasztrófális a vízhelyzet Fokvárosban: amennyiben nem vezetnek be valamifél vízkorlátozást, 2018. április 22-én elzárják a vízcsapokat, ezzel pedig

Fokváros lehet az első nagyváros a világon, ami kifogy az ivóvízből.

A szakértők azt mondják, hogy ez már válság – mi más lenne? –, ami a

  • rekordhosszú, többévnyi aszálynak
  • és az ilyen hosszú csapadékmentes időszakra nem felkészült vízhálózatnak köszönhető.

A négymilliós város vezetése most arra kéri a lakosságot, hogy fejenként napi 87 liternyi vízre korlátozzák a vízfelhasználását, ami kábé négy perces zuhanyzásra elég.

A meteorológusok és klímakutatók szerint a szárazság előbb-utóbb véget ért, a tél beköszöntével pedig lehet számítani nagyobb mennyiségű csapadékra, de ettől függetlenül a térség egyre gyakrabban szembesűl majd az aszályos időszakkal a jövőben.

És akkor itt van még ez is:

A globális felmelegedésnek van egy következménye, amivel eddig nem nagyon számoltak

A megnövekvő víztömeg nemcsak felfelé, hanem lefelé is helyet követel magának.

(Forrás / fotó: HVG, The Telegraph / The News)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Német sorozatszínésznő a nap csaja

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés