Hogy válhatsz a nyáresték koronázatlan királyává egy jól elkészített gin-tonikkal?! Metzger László ginstruktorral, a Hendrick’s és a Botanist gin magyarországi nagykövetével beszélgettünk, akinek segítségével nálad is új dimenzióba kerül ez az örök kedvenc, kissé fanyar páros!

A gin-tonik mindig tökéletes választás, ha az ember valami bódító és fanyar szomjoltásra vágyik. Szeretnéd tökélyre fejleszteni a gin-tonikod? Metzger László elárul pár egyszerű, de hasznos trükköt és mutat két fantasztikus jolly joker gint is, amikkel learathatod a babérokat!

A jó minőségű gint meg kell tisztelni egy jó minőségű tonikkal. Szóval egyáltalán nem mindegy, mit öntünk a ginhez...Hogy válasszunk megfelelő tonikot?

Ez így van, egy komplex ízkombinációhoz elengedhetetlen a jó minőségű gin mellé a megfelelő minőségű tonik is! Általában a boltok alsóbb polcain található, rosszabb minőségű tonikok nem elég keserűek, nem tartalmaznak megfelelő mennyiségű citrust, kinint, illetve természetes alapanyagokat, ezáltal az italunk sem hozza el a várva várt katarzist. Ezekre az összetevőkre érdemes figyelni, amikor tonikot vásárolunk.

Van olyan gin-tonik koktél-variáció, amivel nem lehet mellé lőni?

Nincsenek kőbe vésett szabályok. Kísérletezni kell és ajánlott is, az ízérzékelés pedig folyamatosan fejleszthető. De például a hagyományos gin ízesítők, mint a boróka, citrusos ízek, almás jegyek mellé, nagyon jól passzol a bodzás tonik. Egy egyszerű, friss, „otthon-barát” koktélt nem kell túlgondolni, anélkül is lehet érdekes. Kell hozzá cukor, lime, menta, gin és egy kis szóda.  Ez a South Side nevű koktél, ami nagyon könnyen elkészíthető otthon. Ami fontos, hogy a poharat mindig tegyük tele jéggel, így italunk tovább marad kellemesen frissítő. A jó minőségű, egy rész ginhez pedig mindig 3 rész tonikot öntsünk. És ha már gin-tonikot készítünk, a díszítésre is fordítsunk figyelmet: emeljünk ki a gin karakteres ízéből egy elemet, és azzal díszítsük a poharat vagy kísérletezzünk és párosítsuk hozzá egy új összetevőt.

Minden egy helyen: ITT megtalálsz minden fontos információt, ami a bemutatott gin tonikokhoz szükséges.

Miért épp a Hendrick’s gin? Mitől válik különlegessé?

A Hendrick’s gin egyedülálló módon előállított, desztillált gin, Ayrshire-ból, Skóciából. Csak kis tételekben kerül lepárlásra, így a lepárlómester nagyobb kontroll tud gyakorolni az eljárás során, mint nagyobb mennyiség előállításakor. A hagyományos gin ízesítőkön túl, mint a boróka, koriander két extra alapanyag is kerül a Hendrick’s ginbe, ami nem más, mint az uborka és a rózsa. Ettől válik igazán különlegesség válik.

Mi adja az ízvilágának egyediségét?

Charles Gordon és Lesley Gracie 1999-ben rukkoltak elő a recepttel, a párlat különlegességét a botanikus növények harmóniája adja, melyet tovább bolondít az uborka és a rózsa szokatlan keveréke. Még izgalmasabbá tehetjük ezt a fantasztikus párosítást, ha a díszítésnél a kígyóuborkára egy kis frissen őrölt fekete borsot is szórunk. Teli találat.

És ha már jó minőségű ginek, térjünk át a The Botanist ginre. Mivel ízesítik?

A híres skót „whisky szigetről”, Islay szigetéről származik a különleges, kézzel készített  Botanist, mely a sziget első és legismertebb dry ginje. A gin gyártója a Bruichladdich. Az ital 22 gyógynövényt tartalmaz, amiket Islay szigetén kézzel szednek össze és nagy odafigyeléssel készítenek el. A szigeten honos többek között például a bodza, almamenta, zsálya levél, borsmenta, vízi menta, kamilla. Igen, a ginben háromféle menta is található, amitől az ital igazán friss ízvilágot kap.

Tuti tipp: A szakember szerint a Hendrick’s és a The Botanist ginekhez hibátlan választás egy természetes, magas kinin-tartalmú, natúr tonik. Aki egy kis kalandra vágyik párosítsa ezeket az izgalmas ízvilágú gineket bodzás tonikkal.

Milyen eljárással készül?  Mi benne a csavar?

A gin különleges lepárlási folyamaton megy keresztül, háromszor párolják le, egészen lassú tűzön, 17 órán keresztül (A lepárlási idő általában 10 óra). A törékeny alapanyagokat, például a virágokat külön aromakosarakba rakják és csak az alkoholgőzben párolják le. Ennek hatására az ízesítésre használt növények aromái lágyan oldódnak ki az alkoholban, friss, florális ízvilágú gint eredményezve.

Mindenképp érdemes egy próbát tenni, hiszen amellett, hogy a gin-tonik hibátlan nyári hűsítő, rengeteg lehetőség rejlik benne, aminek csak a fantáziánk szabhat határt. Természetesen felelősséggel fogyasszuk, és az ízen, az ízélményen legyen a hangsúly – javasolja Metzger László.

A cikk elkészítésében együttműködő partnerünk volt a Roust Hungary Kft.

(Fotók: unsplash)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lettem villanyborotva-hívő – Braun S9 Pro+-teszt

Így lettem villanyborotva-hívő – Braun S9 Pro+-teszt

Itt az a Xiaomi, ami szembeszáll a csúcstelefonokkal

További cikkeink a témában
Mutatunk egy őszi fesztivált, ami az újbort és a libás ételeket ünnepli
Hirdetés