A Player.hu Horizont podcastjében az életmód kérdéseiről beszélgetünk, és ez a fontos dolog megérdemli, hogy okos emberekkel járjuk körbe a témát. Az első részben a Mindset sportpszichológusa, Kovács Kristóf a vendégünk, akivel arról beszélgetünk, milyen hatással van a sportolókra a háború, hogyan lehet ezt kezelni egyéni vagy csapatszinten.
Sajnos az utóbbi hetekben nem tudunk elhajolni a legfontosabb téma elől, ami alighanem mindenki életét megkeseríti: az orosz–ukrán háború. Ahogy mondani szokás, aki nem egy kő alatt él, az biztosan hallotta, ne adj' isten a saját bőrén tapasztalta a szörnyű eseményeket.
Azonban Oroszország ukrajnai inváziója nemcsak politikai, geopolitikai, gazdasági és biztonságtechnikai kérdéseket vet fel – amikkel egyébként sem foglalkozik a Player –, hanem komoly pszichológiai aspektusa is van. Erről beszélgettünk Kovács Kristóf sportpszichológussal.
Akik beszélgettek
» A rész vendége: Kovács Kristóf, a Mindset Pszichológia sportpszichológusa, akit magánemberként is mélyen megrendít, ami Ukrajnában történik, de szakemberként tudja, hogyan kezelje a helyzetet sportolókkal vagy épp az egészen picikkel. A Chelsea kapcsán pedig extrán érintett.
» Rétsági Oszkár, a Player Sport és Életmód rovatának vezetője.
- 4:44 – Hogyan kezeljük a háború témát, ha pici gyerekünk van
- 9:00 – Krízisek
- 10:00 – Orosz sportolók szankcionálása
- 13:29 – Szerepeink az életben
- 15:15 – Chelsea-helyzet
- 20:06 – Fradi-helyzet: Csercseszov v. Zubkov
- 24:49 – Az oroszok kizárásának más megvilágítása
- 28:41 – Egyéni sportolók rehabilitálása
- 33:37 – A háború után visszatérni az életbe és a sportoláshoz
- 37:38 – Hogyan kezelje a helyzetet egy szülő, tanár vagy épp edző?
Hogy ne maradj le a többi érdekes beszélgetésről, kövesd be a Player.hu Podcastet a Spotify-on, a legfrissebb cikkekért pedig lájkold a Playert a Facebookon!
(Kiemelt fotó: Stuart Franklin/Getty Images)