A terhességi tesztekhez hasonlóan működik.

Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerfelügyelet (Food and Drug Administration) engedélyezte az Abbott Laboratories BinaxNOW elnevezésű koronavírus-gyorstesztjét, ami 15 percen belül megmondja (97,1%-os pontossággal), hogy sikerült-e elkapni a fertőzést, vagy sem.

A gyorsteszt a terhességi teszthez hasonló elven működik, elvégzése pedig nem igényel laboratóriumi körülményeket, akár otthon is elvégezhető, sima orrváladékból. 

Az eszköz ráadásul mindössze 5 dollárba, azaz mintegy 1500 forintba kerül, és a jövő héten válik elérhetővé az Egyesült Államokban. Azt nem tudni, hogy Magyarországra mikor jut el, ahogy még azt sem, hogy itthon mennyibe fog kerülni a mindenféle sarcok után. Valamint egyelőre az is kérdés, hogy a magyar állam egyáltalán elfogadja-e majd hitelesnek a BinaxNOW teszteredményét.

(Fotó: Abbott)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Miért vennél más autót, ha ennyiért kapsz Hyundait?

Mesterművek még közelebb: a Xiaomi ezzel a telefonnal elérhetővé teszi a csúcskategóriát

Ezt a két dobozt ne hagyd ki a számításból, ha mostanában tervezel partyhangszórót venni

A Player kérdése: Mit gondolsz Sydney Sweeney a napokban villantott áttetsző ruhájáról?
91% Nekem bejön!
9% Szerintem ez már sok.
Az ajándékozás új szintje: elegáns, személyes és brutál stílusos
Hirdetés