Pedig volt esélyük a túlélésre.

Nagyon ritkán fordul elő, hogy vadvédelmi illetékesek feladják a reményt növény és állatfajok megőrzése esetében, de az amerikai kormány kutatói felhagytak erőfeszítéseikkel, jelen esetben ez azt jelenti, hogy

23 állatfajt is kihaltnak nyilvánítottak

– pontosabban a bejelentés nyomán most elkezdődik egy három hónapig tartó véleményezési időszak, mielőtt hivatalossá válik.

A fajok között az egyik legismertebb a királyharkály (egy-egy egyedének meg nem erősített felbukkanása az elmúlt évtizedekben több sikertelen kutatáshoz is vezetett Arkansas, Louisiana, Mississippi és Florida mocsaraiban.), illetve az Alabama és Mississippi folyóiban őshonos Pleurobema marshalli folyami kagyló, amelyet egykori azonosítása után soha többé nem találtak a kutatók.

Mind a 23 fajnak volt bizonyos esélye a túlélésre, amikor az 1960-as évek elején a veszélyeztetett fajok közé sorolták őket, ám nem sikerült talpra állniuk.

A kihalásokat számos tényező okozza:

  • a fajok élőhelyéül szolgáló térségek túlzott fejlesztése,
  • a vízszennyezés,
  • az erdőirtás,
  • az invazív fajok megjelenése,
  • a gyűjtők általi kereslet miatti vadászat.

A szakértők hangsúlyozták, hogy minden egyes esetben az ember a fő tényező.

Világszerte 902 fajt tartanak kihaltként nyilván. Tényleges számuk azonban jóval magasabb lehet, mivel egyes fajokat soha nem is azonosítottak. Kutatók már régóta figyelmeztetnek arra, hogy a Föld egy „kihalási válságot” él át, a flóra és a fauna ezerszer gyorsabban pusztul manapság, mint az emberek elterjedése előtti időszakban.

Eközben...

(Forrás: The Guardian, MTI, fotó: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Egy lány Dortmundból

Tianna egyáltalán nem tud öltözködni

Négy étel, amivel megtisztíthatod a szervezeted az ünnepi kajálásoktól és italozgatásoktól

További cikkeink a témában
Vagány és érzéki dizájncuccok karácsonyra, amivel tuti meglepetést okozol
Hirdetés