A luxusmárkák eredetiségének felismerése szupernépszerű kurzus, ehhez mért iszonyatos áron.

Nemrég mutattunk be jó néhány kínai hamisítványt, azoknál nem volt nagy művészet észrevenni, hogy a NEKI az nem NIKE. De mi a különbség egy igazi Louis Vuitton és egy nem igazi Louis Vuitton között? Ezt tanulhatják meg azok, akik beiratkoznak egy spéci tanfolyamra.

A korántsem hagyományos képzéssel elsőként egy pekingi magániskola állt elő, amely mindenekelőtt tandíjával hívta fel magára a figyelmet: egy tíznapos képzésért mintegy 33 ezer jüant (1,3 millió forint) kér, ami a fővárosban dolgozók havi átlagfizetésének hatszorosa.

A hallgatók a legnagyobb luxusmárkák történetével, vállalati kultúrájával és a termékek elkészítésének folyamatával is megismerkedhetnek, elméleti és gyakorlati órákon sajátíthatják el a márkák eredetisége felismerésének tudományát. Az iskola ötlete egy korábban Franciaországban tanult helyi üzletasszonytól indult, aki a kínai sajtónak elmondta, hogy a hatalmas kereslet és a speciális tudás tanításának teljes hiánya szolgált az intézmény indításának alapjául. A képzés több lépcsőben, alap-, közép- és felső szinteken valósul meg, arra főként a luxusmárkák szerelmesei, luxuscégeknél elhelyezkedni kívánók, és ezeket a termékeket értékesítők jelentkeztek.

Évről évre nő a luxustermékek iránti kereslet Kínában: a luxustermékek komoly státuszszimbólumnak számítanak, főleg az 1980 után születettek körében. Kína ma a világ luxustermékeinek legnagyobb fogyasztója, 2013-ban globálisan kínaiak vásárolták fel az összes értékesített luxustermék 47 százalékát, összesen több mint százmilliárd dollárt költöttek ezen termékekre.

(Forrás: MTI)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Nehéz elhinni, hogy ez a gyönyörű modell 28 éves

Klímakertészeket képeznek Bécsben, hogy élhetőbb legyen a város

Valentinának bármikor hívunk egy autómentőt

További cikkeink a témában