Csak egyetlen adat figyelemfelkeltésnek: az elmúlt években a repülők nagyjából 1%-a okozta a légiközlekedési kibocsátások közel felét.

2023 és 2024 között egy világszerte híres zenész a magánrepülőjével 366-szor repült 365 nap alatt, és ez nem különleges számok a leggazdagabb repülőhasználók körében. De ez a sűrűn utazó nem is az a híresség, akire gondolnak. Mennyibe kerül az efféle magasröptű életmód? Rachel Yang utánajárt a magánrepülés anyagi és környezeti költségeinek.

(Nyitókép: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

A következő számítógépet a fejünkön hordjuk majd

Úgy néz majd ki, mint egy normál szemüveg, csak épp képes hirtelen összefoglalni egy könyvet, szöveget fordítani vagy emlékszik, hol hagytuk a kulcsainkat.

Litkai Gergely: A humor, azaz a jóindulatú megsértés

A Dumaszínház egyik alapítója elmondja, mi a hazai stand-up sikerének titka, egyáltalán siker-e, és titok-e.

Balogh Petya: A sikeres vállalkozók mindannyian makacs köcsögök

A vállalkozó-befektető öt pontba foglalja és a saját életéből hozott példákkal illusztrálja, hogyan jutott magasra a mélypontok ellenére.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Hétszeres országos bajnok magasugró a nap csaja

Tudatos bőrvédelem nemtől függetlenül

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szoboszlai iránt érdeklődik a Real Madrid. Mit gondolsz?
23% A Real Madrid már túl magas szint lenne neki.
77% Simán helye lenne, jelenleg a világ egyik legjobbja a posztján.
Divat, design, beauty, gaming – A legjobb magyar alkotókat keresik
Hirdetés