Minden idők egyik legnagyobb hatású, legeslegfontosabb macskás videója 2014. október 23-án került ki a netre, és epikus méretű lavinát indított el. Kerek évforduló nincs, trendelemzés, macskás kontent van.

A Guremike egy japán honlap, amely rendszeresen posztol két macskáról, egy scottish fold testvérpárról. Róluk.

Van tumblr- és Facebook-oldaluk meg Youtube-csatornájuk.

És persze Instagram is.

A photo posted by guremike (@guremike) on

A Twittert ki ne hagyjuk.

Még a Buzzfeedet is megjárták, ami garancia a netes halhatatlanságra.

A honlapjukon rengeteg fénykép van róluk.

De tényleg: rengeteg. LEGALÁBB EZER.

Magazinokban is voltak.

Könyv is jelent meg róluk.

Nem tudjuk, hogy hoznak-e annyit a konyhára, mint a tíz legjobban kereső kollégájuk, de azért mindenhol ott vannak.

Egyik különlegességük – amellett, hogy elképesztően vicces fejük van – az, hogy nincs nevük. Egyes és Kettes macskaként szokás hivatkozni rájuk.

A kandúr az Egyes.

A lánytestvére a Kettes.

Ő például ilyen csuda dolgokra képes.

A Guremike 2014 októberében készített posztja, amelyben a Kettes macska főszereplésével demonstrálták a macskák (latin nevükön: Felis silvestris catus) vonzódását a körökhöz, szeizmikus mozgásokat idézett elő az onlineoszférában. Az internet – ahogy azt mondani szokták mostanában – felrobbant. (Igazából nem robbant fel, nem is tud felrobbani, ez csak metafora.)

ÉS ÍME A NAGY HATÁSÚ KÍSÉRLET KÉPEKBEN.

1.

2.

3.

A kísérlet: rakj ki egy kört, a macskád beleül, és végre egy helyben marad. A teszt ráadásképpen megajándékozta az internetet a netes-macskás toposz egyik legikonikusabb fotójával. Íme.

Videón is megvan a történelmi pillanat.

És aztán kiderült, hogy rengeteg mindenkit foglalkoztat ez a dolog. Az egyik kérdés, amire sokan szeretnének választ kapni, hogy miért ülnek a macskák körökbe? A másik, hogy minden macska szeret-e körökbe beleülni vagy csak bizonyos macskák?

Az internet népe hatamas kommentfolyamokban, Youtube-videókkal és fotókkal igyeszik alátámasztani tudományosan teljesen megalapozatlan véleményét. A videó készítője például azt demonstrálja, hogy nem minden macska szeret körökbe ülni.

Vannak, akik szerint igenis szeretnek.

Eltérőek a vélemények.

Sokan elemezték a jelenséget.

A japán tévé sem maradt közömbös a téma iránt.

A redditen egy csoport is alakult, az r/CatCircles, ahol meg lehet vitatni a tapasztalatokat, el lehet mesélni, hogy az ember macskája beleült a körbe, vagy hidegen hagyta a kör, esetleg valami egyéb verzió történt.

Szkeptikusok szerint ez egy erősen áltudományos vita, amelynek egyetlen célja növelni a macsás képek és videók mennyiségét az interneten.

Az internet amatőr viselkedéskutatóinak mai napig nem sikerült tudományosan hiteles magyarázatot találni, de a kísérletezés jelen pillanatban is zajlik.

Egyelőre tehát nem vagyunk birtokában a válasznak, hogy vajon miért ülnek a macskák körökbe. A helyzetet kissé nehezíti, hogy a Kettes macska arckifejezését nézve bátran megállapíthatjuk, hogy a válasszal maguk a macskák sincsenek maradéktalanul tisztában.

Amint áttörést érnek el a témában, újabb poszttal jelentkezünk. Köszönjük a figyelmet!

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Mutatunk egy őszi fesztivált, ami az újbort és a libás ételeket ünnepli

További cikkeink a témában