2030-ra érné el a nettó karbonsemlegességet.
2030-ra karbonsemlegessé válna a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, elsőként a hazai felsőoktatási intézmények közül. A zöld átállást az Innovációs és Technológiai Minisztérium is támogatja, alá is írtak együtt egy stratégiai megállapodást.
Idéntől a teljes tevékenységét a fenntarthatóság elveivel összhangban szervezi a MOME, hogy működését tíz éven belül száz százalékban nettó karbonsemlegessé tegye. A zöld átállás valóban mindent érint
a hatékonyabb energiafogyasztástól a hulladék csökkentésén át a papírmentes adminisztráció bevezetéséig, de kiterjed a campuson kívül megvalósuló klímavédelmi projektekben való aktív szerepvállalásra is.
A karbonsemlegességgel a MOME annak az alapját teremti meg, hogy „hitelesen szólhassunk hozzá a 21. század kihívásaihoz”, mondta Böszörményi-Nagy Gergely, a MOME Alapítvány elnöke.
A MOME-ITM megállapodás szerint közös fenntarthatósági K+F projekteket indítanak majd, amihez pályázati tevékenység is kapcsolódni fog. A jó gyakorlatokat más hazai felsőoktatási intézmények számára is elérhetővé tennék.
„A fiatal generáció már tudatában van annak, hogy képes is tenni a fenntarthatóságért és a klíma védelméért, így fontos, hogy az a hely is közvetítse és erősítse ezt az üzenetet, ahol életük egy meghatározó szakaszát töltik” – jegyezte meg Steiner Attila, az ITM körforgásos gazdaság fejlesztéséért, energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára.
(Forrás: közlemény, fotó: Lakos Máté, MOME, borítókép: Jaksa Bálint)
Ez is érdekelhet: