Azt hinnéd, hogy elég mosogatószeres vízzel rendesen elmosni a kiürült műanyag palackot és már újra is töltheted minden gond nélkül, de ez messze nem elegendő. Persze csak akkor, ha fontos az egészséged.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Hiába tárolod a hűtőben, a felbontás után 24 órán belül megjelennek a baktériumok és penészgombák a műanyag palack belsején. Néhány mikroorganizmus pedig olyan koncentrációt is elérhet, ami megváltoztathatja szervezetünk normál flóráit, arról nem is beszélve, hogy a baktériumok és a gombák számos toxikus és daganatkeltő anyagot termelnek anyagcseréjük során. Talán nem is kell mondanunk, hogy tartós fogyasztásuk pedig komoly veszélyt jelenthet a szervezetedre.

Mit kéne akkor tenned?

Az lenne a legjobb, ha kifőzhetnéd, de az üveggel ellentétben ez a PET palackok esetében nem annyira működik: mivel műanyagból van, így kevésbé hőálló, csak összecsoffad és használhatatlanná válik.

Sajnos, jelenleg még a visszaváltása sem lehetséges, viszont gyűjtheted külön és kidobhatod a szelektív hulladékgyűjtőbe.

Hogy konstruktív dolgot is mondjuk:

Használj üvegből készült palackot!

Ezt is ki kellene próbálnod:

(Forrás / fotó: webbeteg.hu / HealthyWay)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Nem a kávé a hibás, ha íztelen lett a jegeskávéd – Ez az oka

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés