Azt gondolnánk, Kína nem az a hely, ahol komoly gazdasági érdekeket rendelnek alá a természetvédelemnek. Az óriásszalamandrák példája azt mutatja, hogy rosszul gondolnánk.

A Kína középső részén fekvő Hunan tartományban harmincnégy vízerőmű működését állították le, és tíz duzzasztógátat bontottak le egy rezervátumban az elmúlt két évben annak érdekében, hogy megóvják az ott élő óriásszalamandrákat, amelyeket a kihalás veszélye fenyeget.

Csangcsiacsie város vezetése közölte:

többségében lebontják azt a nyolcvannyolc, zömében kisebb méretű vízerőművet, amely még azelőtt épült, hogy a térséget az óriásszalamandrák élőhelyeként 1995-ben előbb tartományi szintű, majd egy évvel később nemzeti parknak nyilvánították volna.

A Nemzeti Óriásszalamandra Nemzeti Parkban összesen mintegy háromezer kilométernyi folyószakaszán élnek a világ legnagyobb kétéltűjének számító óriásszalamandrák, amelyek közül

a legnagyobb példányok 1,8 méter hosszúak és akár 50 kilogrammos tömegűek is lehetnek.

Kínában tavaly végezték el az eddigi legnagyobb volumenű vadszámlálást, és megállapították, hogy az óriásszalamandrából természetes élőhelyén alig néhány tucat példány él csupán. Az állatot a Természetvédelmi Világszövetség vörös listáján a súlyosan veszélyeztetett fajok között tüntetik fel.

Ez is érdekelhet:

(Forrás: MTI)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Életmentő lista a másnaposság ellen, rajta egy meglepő szereplővel

Gyönyörű harmincassal búcsúztatjuk a hetet

Katja szereti az állatokat, magára is varratott néhányat

További cikkeink a témában
Tíz dolog, amivel boldoggá tehetsz egy gamert karácsonykor
Hirdetés