A sivatagi varangyok váladékában lévő hallucinogén kutatása dollármilliókat ér.
Néhány startup pszichedelikus drogok mentális betegségek kezelésére való alkalmazásán ügyködik – és úgy tűnik, jó szakterületet választottak:
több százmillió dollárt gyűjtenek olyan állami vagyonalapoktól, mint a szingapúri Temasek és az abu-dzabi Mubadala - írja a Financial Times.
Christian Angermayer német befektető az egyik legaktívabb „pszichedelikus befektető” Európában, aki Londonban megalapította a Compass Pathways nevű, a Nasdaqon is jegyzett biotechnológiai csoportot. Ahogy nemrég fogalmazott: „A pszichedelikus szerektől az élettartam meghosszabbításáig támogatom és finanszírozom azokat a paradigmaváltásokat, amelyek a tudományt a társadalom fejlődésére használják fel.”
Ám koránt sem Angermayeré az egyetlen példa: mágnesként vonzza a befektetőket számos, tudatmódosító szerekkel foglalkozó kezdő vállalkozás. A PitchBook és az egyes cégek adatai alapján januárban legalább 163 millió dollárt gyűjtöttek össze a következő szerekkel foglalkozó vállalkozások:
- MDMA (feniletilamin- és amfetamin-származékok közé tartozó pszichoaktív szer)
- pszilocibin gomba
- 5-MeO-DMT (a sivatagi varangyok váladékában található hallucinogén).
Bár vannak ígéretes kutatások, még mindig nem tudni biztosan, mennyire hatékonyak a pszichedelikus szerek a mentális egészségi gondok, például a depresszió és a szorongás kezelésében.
Ha alaposabban is érdekel a műfaj, itt olvashatsz utána a kutatásoknak.
(Forrás: Financial Times, fotó: Unsplash)
Ez is érdekelhet: