Amit mindenki utál: az ivószünetek
A vb újítása, hogy minden meccsen a félidők nagyjából közepén van egy többperces szünet. A hivatalos szervezői indok szerint ez a játékosok hidratációját szolgálja, a valódi ok, hogy így meccsenként két extra reklámszünetet lehet bepréselni a tévés műsoridőbe. A meccsek így feleslegesen megszakadnak, hosszabbak a félidők, megtörik a játék ritmusa. A helyszínen levő nézők fütyülnek, a tévénézők bosszankodnak, de az edzők egy része és a játékosok sem támogatják az extra leállást. Ettől függetlenül az ivószünetek maradnak a torna végéig.