Menő lenne, ha valamelyik PGA Touron így megvadult volna egy versenyző, de nem ez történt.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az Apollo–14 1971 február 5-én landolt a Hold felszínén, a fedélzeten Alan Shepard Stuart Allen Roosa és Edgar Mitchell űrhajósok tartózkodtak. Az asztronauták elsődleges feladata az égitest légkörének vizsgálata és a felszín felsőbb rétegeinek tanulmányozása volt.

Volt azonban egy extra küldetésük is, mégpedig az, hogy golfozzanak kicsit a Holdon.

A küldetés parancsnoka, Alan Shepard lett az első és azóta is egyetlen ember, aki egy másik égitest felszínén sportolt. A történelmi jelenetről felvétel is készült. A beszámolók szerint Shepard először nem érezte annyira annyira az ütőtávot, de aztán eléggé belelendült.

A 24.hu az IFLScience nevű lapra hivatkozva azt írja, hogy több mint fél évszázaddal a híres golfozás után sikerült megtalálni a legmesszebbre elütött labdát.

Egy képalkotó szakember, Andy Saunders az eredeti felvételek elemzése után meg tudta állapítani, hogy a labda pontosan hova esett.

Shepard azt gondolta, hogy a labdát kilométerekre sikerült elütnie, de most kiderült, hogy az csupán 36 métert tett meg.

Ez is érdekelhet:

Amikor a lányod csak úgy eljátssza az egyik kedvenc filmed zenéjét, akkor azért egy kicsit megérkeztél

A múltkor újranéztük a lányokkal az Amélie-t (mármint mi újra, ők először), aztán történt valami, amiből nem bírok magamhoz térni.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
21% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
19% Egy másik válogatott