Előbb használd a fejed, aztán a kezed, ha külföldön vagy, még a végén pórul jársz.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Ha van olyan kézjel, amit gyakran használsz, utazás előtt azért nézd meg, mit jelenthet külföldön, mert még az is lehet, hogy ott megvernek érte, azt meg nem akarod, nem?

Ördögvilla

Ez évtizedek óta a hardrock és a metál koncertek alap csápolási kézjele, de Olaszországban csak akkor csináld, ha azt akarod mondani valakinek, hogy hűtlen a házastársa.

Békejel

Nyilván kitalálod, ez a békét jelenti. Az Egyesült Királyságban és Ausztráliában csak akkor csináld tenyérrel magad felé fordítva, ha annyit akarsz közölni valakivel, hogy "anyád!".

A felfelé tartott hüvelykujj

A világ legtöbb részén ez azt jelenit, hogy "remek", "jó", "igen", "menni fog!", Irakban, Afganisztánban és Görögországban viszont a "baszd meg!"-gel egyenlő.

"Oké"

Az angol nyelvterületeken ezzel azt jelzed, hogy "oké", "príma". Japánban "pénzt", Franciaországban "értéktelent", "nullát" jelent. Ha Brazíliában jársz, akkor se mutasd, komoly sértésnek számít, Richard Nixonig nyúlik vissza, az amerikai elnököt kifütyülték, amikor ezt a jelet mutatta anno.

"Szorítok érted!"

Valakinek nagyon drukkolsz, valakiért szorítasz, stb..., Vietnamban viszont ez durva és obszcén jelzésnek számít.

(Forrás: Business Insider)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
23% Franciaország
16% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott