Eddig is volt, hogy fej fej mellett haladtak, de ez most valami más.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Már évek óta lehet hallani arról, hogy a CD és a vinyl harcából az utóbbi áll győzelemre, a koronavírus és a karantén azonban eldöntötte a harcot 2020-ra. Nagyjából mindenki hatalmas, fekete korongokon szeretne már sokkal jobb minőségben zenét hallgatni. A Recording Industry Association of America (röviden RIAA) információi szerint irdatlanul megugrott a vinyl vásárlási kedv idén, annyira, hogy a fizikai hordozó eladásából származó 376 millió dollárból 232 millió származik bakelit-eladásokból.

A Discogs is arról számolt be, hogy a karantén alatt boldog-boldogtalan lemezeket vásárolt náluk, annyira, hogy a tavalyi évhez képest csaknem 30%-kal nőtt a forgalmuk, január és június között 4,228,270 rendelést bonyolítottak le az oldalukon. Emellett az is gyönyörű, hogy a többség igyekezett kisebb lemezboltokat támogatni ezen időszak alatt. A vinyl-eladások egyébként 33,72%-kal nőttek a tavalyihoz képest, a legtöbben Tame Impala, Ozzy, Strokes-lemezeket vettek. Jó az irány.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott