Nintendo Playstation. Ha ezt hallva átverésre gyanakszol, ezúttal nincs igazad. Ez a gép tényleg létezett. Az 1991-es CES-en leplezték le, amikor még a Nintendo és a Sony közös asztali játékkonzolt akart piacra dobni.
Meg is építették a működő prototípust, aztán a Nintendo inkább kukázta a projektet, és a Philipsszel lépett frigyre, melynek eredményeként megépítették a Philips CD-i-t.
A sztori folytatását már valószínűleg ismered:
a Sony a PlayStationnel lépett színre, ami a második generációval simán lekörözte a konkurenciát, a márkanév pedig ma már magabiztos piacvezető.
Ettől persze '91-ben még nagyon messze voltak, és amikor a Nintendo dobta a Sony-t, azt a fejlesztők egyáltalán nem sikerként élték meg.
A Nintendo Playstationből mindössze kétszáz darab készült, melyek közül csak egyetlen működő példány maradt meg. Ezt pénteken bocsátotta árverésre egy aukciós ház. A gépet állítólag a Sony Computer Entertainment egykori vezérigazgatója, Olaf Olafsson hagyta ott az Advanta Corp. nevű cégnél, amikor távozott onnan. A konzol ezután valahogyan egy Terry Diebold nevű férfihez került, aki szintén az Advantánál dolgozott. Később ő küldte el az akkor már működésképtelen gépet egy Ben Heckendorn nevű YouTubernek, hogy javítsa meg, majd következett az árverés.
Ez már nemcsak érdekesség, hanem konkrétan múzeumba kívánkozó videojáték-történelmi ereklye, így igazából nem is csodálkoztunk rajta, hogy a gép
360 ezer dollárért, azaz nagyjából 106 millió forintért talált gazdára.
A vevő ismeretlen, az viszont egészen biztos, hogy a Nintendo Playstation nem egy raktárban porosodik tovább, hanem egy vitrin üvege mögül hódol neki új tulajdonosa nap mint nap.
(via)