1991-ben mutatkozott be a mozikban Martin Scorsese Cape Fear - A Rettegés foka című thrillerje, melyben Robert De Niro egy börtönből frissen szabadult veszélyes bűnöző szerepében bonyolódott gyilkos játszmába azzal az ügyvéddel, aki közvetve a rács mögé juttatta őt.

John D. MacDonald The Executioners című regényét nem ez a film dolgozta fel először, hiszen abból már 1962-ben is készült adaptáció, de kétségkívül ez az erősebb darab, ami a mai napig megállja a helyét. Az Apple azonban úgy gondolta, hogy itt az ideje ismét elővenni a témát, ráadásul ezúttal nem egy nagyjátékfilmben, hanem egy tízrészes minisorozatban fogják elmesélni a kegyetlen történetet.

Az alkotók a horrorisztikus elemeket kicsit a háttérbe szorítják és inkább egy lassabban, megfontoltabban építkező pszichológiai thrillert kapunk, amiben a terrornak kitett házaspár szerepében Amy Adams és Patrick Wilson lesz látható, míg az őrült és bosszúszomjas Max Cadyt nem más alakítja majd, mint Javier Bardem, aki a Nem vénnek való vidék című örök darabban már bebizonyította, hogy zseniális gonosz tud lenni.

Íme a széria előzetese:

A Cape Fear június 5-én debütál az Apple TV+-on az első két epizóddal, a további nyolc pedig heti bontásban érkezik.

Ez is érdekelhet:

Fojtogató lett a szürreális YouTube-széria alapján készült horror előzetese

Az A24 új horrorja a frászt fogja hozni a klausztrofóbiásokra.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Elszabadul a pokol az új Gonosz halott-film első előzetesében

Mielőtt megnézed a Michael Jackson-filmet, mérd meg magad a pop királyáról szóló kvízzel!

Fekete mágia, hogy milyen jól néz ki Sandra Bullock és Nicole Kidman az Átkozott boszorkák folytatásában

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már fizettél elő valakinek a tartalmaira az Onlyfansen?
1% Igen, folyamatosan van előfizetésem.
8% Egy próbát anno tettem.
3% Nem, de tervezem.
87% Esélytelen, hogy előfizessek.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés