1969. július 20-án Neil Armstrong megtette azt a bizonyos kis lépést, melyet követően Buzz Aldrin is a Hold felszínére lépett.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Ekkor készült a jól ismert fénykép is, melyet Armstrong lőtt Aldrinról az Apollo-11 leszállóegysége mellett állva. Ezt már biztos láttad, de azért megmutatjuk, mert ezzel a látvánnyal nem lehet betelni:

Ezt a képet ugyan már mindenki látta, de egy Michael Ranger nevű grafikus és photoshopper azt is észrevette, hogy ez valójában egy fotó a fotóban, hiszen Armstrong a nála lévő Hasselblad fényképezőgép elkattintásával azt is megörökítette, amit Aldrin látott éppen akkor. A képi információ kollegája sisakján visszatükröződve látható, Ranger pedig nem volt rest, és „kihajtogatta” a rejtőzködő panorámaképet.

A torzítás kiküszöbölése után már csak annyi dolga volt, hogy csökkentse a sisak fényvisszaverő rétege miatt az eredeti képen látható sárgás elszíneződést, és már kész is volt a munkával, melynek ez lett az eredménye:

A fenti képen tehát az éppen fényképező Armstrong látható a Lunar Module Eagle mellett, illetve tőle balra az amerikai zászló, továbbá a kép jobb felső sarkában az egész fotó legfontosabb szereplője: a Föld bolygó.

(via)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott