Cameron már jóval az Avatar: A víz útja és a Titanic előtt is az óceán megszállottja volt. A mélység titka 1989-ben került a mozikba, és a rendező a mai napig vallja, hogy ez volt az a film, ami beindította a CGI-forradalmat.

Ebben lehet is valami, hiszen a filmben már olyan számítógépes trükkök voltak láthatóak, melyek két évvel később a Terminátor 2. – Az ítélet napja című akciófilmet is naggyá tették, és melyeket 1990-ben a legjobb vizuális effektusok Oscar-díjával jutalmazott az amerikai filmakadémia. Cameron közvetlenül A bolygó neve: Halál után fogott bele ebbe a moziba, melynek munkálatain nagyon fontos tapasztalatokat szerzett a vízben teljesített forgatásokról, és ezeket a Titanic készítése során fel is tudta használni.

Fontos műről van tehát szó, mely nem mellékesen még mai szemmel is látványos, izgalmas és szórakoztató sci-finek számít, ami valamiért nem kapta meg a neki járó figyelmet a Cameron-életműben. Ezt most orvosolhatja a Disney, felújították ugyanis A mélység titka eredeti kópiáját, sőt, a rendező kicsit megvágta, kibővítette az anyagot, a stúdió pedig december 6-án, egyetlen napig újra moziba küldi az alkotást.

Cameron az X-en jelentette be, hogy a film ismét megtekinthető lesz a nagy vásznon, majd egy új kedvcsináló is felkerült a netre az immár 4K-ban pompázó felújított változathoz.

Arról sajnos nincs hír, hogy nálunk is újra a mozikba kerülne a film, a korlátozott premier csak az amerikai közönséget érinti, az viszont borítékolható, hogy a remasterelt változat lakossági forgalmazásban is elérhető lesz, ami kiváló alkalom arra, hogy aki még nem látta a művet, pótolja, és igazából a többieknek sem fog ártani az ismétlés.

Ez is érdekelhet:

Akkorát hasalt a pénztáraknál a Marvelek, hogy még az űrből is látszik

Történelmi bukta a Marvel legújabb szuperhősfilmje.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Miért sikít az az alak Edvard Munch híres, A sikoly című festményén?

További cikkeink a témában