A november 14-én érkező Assassin's Creed Shadows egyfelől örömteli fogadtatásra talált a játékosok körében, akik már jó ideje egy a feudális Japánban játszódó epizódra vártak, másfelől azonban a leleplező trailerrel egy időben megjelentek az elégedetlen hangok is az alkotás egyik főszereplője miatt.

A Shadows két főhős, a Naoe nevű nindzsa és a Jaszuke nevű szamuráj története körül bonyolódik, a fanyalgóknak pedig az utóbbival akadt némi bajuk, Jaszuke ugyanis fekete bőrű, és bár a Ubisoft kreatívjai egy valós történelmi személyről mintázták, a játékban való megjelenítése még így sem pontos.

Aki képben van a szórakoztatóipar jelenlegi helyzetével, azt biztosan nem lepte meg a Ubisoft döntése. A woke előre megy, nem hátra, így valahol várható volt, hogy ha már egy fekete bőrű ember annak idején Japánba keveredett, akiről ráadásul a történelmi források is megemlékeznek, a fejlesztők nem hagyják ki a magas labdát, és magától értetődően őt választják főhősnek, természetesen a kötelező női főszereplő mellett. Ebben a döntésben az a szintén rögzített történelmi tény sem zavarta a Ubisoftot, hogy Jaszuke egyébként nem volt szamuráj, hanem egy Nobunaga Oda nevű nemes szolgájaként és fegyverhordozójaként szerzett hírnevet. Még maga Elon Musk is beszólt a fejlesztőknek, amikor az X-en azt írta egy olyan bejegyzés alá, mely a Shadows fekete főhősét kritizálta, hogy szerinte a diverzitás és a befogadás megöli a művészetet.

Az idei Assassin's Creed a feudális Japánban játszódik, és már be is futott az első előzetese

Nem kell azonnal hőbörögni, a fekete szamuráj valóban létezett.

Mindehhez azért tegyük hozzá gyorsan, hogy a fejlesztőstúdiónak egyébként nem kell ragaszkodnia a tényekhez, az Assassin's Creed ugyanis annak ellenére, hogy történelmi korokban játszódik, egy látványos sci-fi kontextussal rendelkezik. A sorozat epizódjain átívelő narratíva szerint az egyes történetek egy Animus nevű programban végrehajtott szimulációk, így bajosan lehet a sztorikon számon kérni a történelmi hűséget.

Ez a tény nemigen csillapította le azt a közel 35 ezer internetezőt, aki a cikk megírásának pillanatáig aláírta azt a Change.org-on elindított japán nyelvű petíciót, mely a Shadows betiltását szorgalmazza a távol-keleti szigetországban. A petíció elindítója szerint a Ubisoft kreatív döntése, mellyel egy fekete szamurájt tett meg a játék egyik főhősének, nemcsak történelmileg pontatlan, de a tisztelet teljes hiányáról tanúskodik, sőt, felveti az ázsiaiakkal szembeni rasszizmus vádját is, miközben komoly sértés a Japán kultúrára és történelemre nézve.

A petíció követeli, hogy a Ubisoft törölje a játék premierjét, végezzen komoly történelmi kutatásokat, és úgy alakítsa át az alkotást, hogy azzal ne sértse a japán hagyományokat. Mivel korábban a stúdió vezetője, Yves Guillemot határozottan kiállt a Shadows mellett, vajmi kevés esély van arra, hogy épp egy ilyen kezdeményezés változtatná meg a döntését.

(Forrás: Insider Gaming)

Ez is érdekelhet:

Inkább horror, mint akciófilm lesz az új Hellboy-mozi

Pokolfajzat visszatér, és attól még ő is be van tojva, amivel szembe kell szállnia.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Befutott az új Wallace és Gromit-film teljes előzetese

További cikkeink a témában
Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!
Hirdetés